У частині зенітно-ракетного протиборства Україна є унікальною державою на планеті Земля — експерт

Сили та засоби ППО почали збивати більше російських «шахедів», якими держава-агресорка атакує об’єкти на території України.

На думку військового експерта Петра Черника, це пов’язано зі збільшенням в Україні якісних ствольних зенітно-ракетних комплексів (ЗРК).

— Останнім часом виріс коефіцієнт збивання «шахедів» нашою ППО. Ми наситилися величезною кількістю дуже якісних ствольних ЗРК. Таких, як австралійська SLINGER, британська Terrahawk Paladin, німецька Skynex та багато інших. Всі ці машини мають дуже хороші якісні оптичні, лазерні і, насамперед, радіолокаційні системи прицілювання, — розповів експерт.

Петро Черник також виокремив роботу американських установок Vampire та Avenger.

— Avenger є нічим іншим, як інтеграцією переносного FIM-92 Stinger з 8-ма пусковими установками. Більше того, там можна працювати по об’єктам, які низько летять, — повідомив експерт.

Петро Черник також розповів про, на його думку, геніальне рішення сьогодення: інтеграцію двох ракет AIM-7 Sparrow і AIM-9 Sidewinder у зенітний ракетний комплекс 9К37 «Бук-М1».

— Sidewinder — наймасовіша артракета всіх часів, класу «повітря — повітря», і з дальністю завдавання ударів до 20-ти кілометрів, має підтверджені результати в такому режимі. Це такий собі аналог радянського комплексу «Оса», який може працювати на відстані до 10 км. Це означає, що її побудовано на високому рівні інтегрованості, взаємосумісності швидкості доведення команд та обчислення цілей, що дозволяє збивати таку велику кількість безпілотних систем, — повідомив Петро Черник.

На думку експерта, в частині зенітно-ракетного протиборства Україна є унікальною державою на планеті Земля, адже такої великої кількості різноманітних систем немає ніде у світі.

 

Світлана Кирган

Кореспондент АрміяInform

Джерело