Тріскається шкіра на руках: основні причини проблеми та її вирішення

Щоб уникнути розтріскування потрібно регулярно проводити профілактику.

Проблеми зі шкірою рук часто викликають безліч питань. Однією з таких серйозних проблем є тріщини на пальцях і в міжпальцевих областях рук, інформує Ukr.Media.

Пошкодження шкірного покриву на руках викликають неприємні, найчастіше, хворобливі відчуття, заважають виконувати звичайну повсякденну роботу, навіть обмежують людину в професійній діяльності.

Причин цього явища багато. Іноді розтріскування шкіри на руках викликане серйозними захворюваннями, наприклад, такими, як екзема, псоріаз, синдром Рейтера, іхтіоз, цукровий діабет, синдром Шегрена, грибкові інфекції. У таких випадках подолання проблеми вимагає комплексного спеціального лікування і повинне строго контролюватися фахівцями.

Для більшості людей, які страждають від такої проблеми, всі фактори, що викликають її, можна розділити на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні фактори:

  • миття рук, посуду, поверхонь агресивними мийними засобами;
  • робота з землею, добривами, хімікатами, крейдою;
  • відсутність захисту під час роботи з такими засобами у вигляді господарських гумових або бавовняних рукавичок;
  • холодне та/або сухе повітря в зимовий період;
  • зайвий вплив ультрафіолету влітку.

Однак основна причина має внутрішній характер

Адже багато людей стикається з такими ж зовнішніми факторами, але зі шкірою рук в них все в порядку. Внутрішні причини полягають в нестачі деяких вітамінів в організмі. Це вітаміни груп A, B, E. Також поява тріщин на шкірі рук властива людям з порушеннями обміну речовин. Викликати розтріскування шкіри може стресова ситуація.

Щоб уникнути розтріскування потрібно регулярно проводити профілактику: мити руки тільки м'якими мийними засобами; не працювати з препаратами без рукавичок; обробляти руки живильним кремом, насиченим вітамінами і гліцерином; підтримувати вітамінний баланс в організмі; уникати стресових ситуацій.

Якщо все-таки на шкірі з'явилися невеликі тріщини — застосовуйте живильні або зволожуючі креми та інші засоби профілактики.

У випадках серйозних захворювань обов'язкове звернення до фахівця. Потрібно лікувати причину, а не наслідок.

Джерело