«Тобі категорично не можна ходити в басейн, якщо…»

Медики винесли вердикт.

Всім нам відомо про користь плавання, передає Ukr.Media. Воно не тільки зміцнює імунітет, але і допомагає організму розвиватися правильно. Плавання служить профілактикою багатьох захворювань і дуже корисно для здоров'я. Лікарі часто призначають заняття в басейні, як частину лікування.

І якщо ти запитаєш, чи ходити в басейн? Відповідь, звичайно ж, так. Ось тільки перед цим потрібно пересвідчитися, чи немає у вас протипоказань до цього. Ми розповімо, кому протипоказані заняття в басейні і чому.

Чи можна ходити в басейн

Ми б навіть сказали, що не можна, а потрібно. Плавання в басейні — це заняття, яке дає можливість поліпшити стан здоров'я, виправити поставу, поліпшити роботу серця і легенів, а також скинути зайву вагу. Дуже добре походи в басейн впливають на нервову систему. Вода володіє розслаблюючою дією і допомагає ефективно боротися зі стресом. Це благотворно позначається на психологічному та емоційному стані людини.

Плавання допомагає боротися з безліччю хвороб, але багато воно може і погіршити. Давай розберемося, в яких випадках не варто займатися плаванням.

Інфекції та періоди загострень

Це одне з найбільш важливих протипоказань. Якщо ти підхопив інфекцію або загострилося хронічне захворювання — басейн під забороною. При інфекційному захворюванні не можна плавати, та інших людей заражати не варто. На рахунок хронічних захворювань, то, якщо ти страждаєш, наприклад, від циститу, то плавання може тільки погіршити ситуацію. Наслідки можуть бути дуже серйозними, краще від водних процедур відмовитися.

Злоякісні новоутворення

Онкологи рекомендують обмежити фізичні навантаження людям, у яких були виявлені злоякісні пухлини. При заняттях в басейні задіяні всі групи м'язів, що може негативно позначитися на стані пацієнта. У цьому випадку важливо проконсультуватися з лікарем, можливо, короткочасні заняття все-таки можна буде залишити.

Серцеві захворювання

Протипоказано плавання при таких хворобах серця, як аритмія, стенокардія, серцева недостатність. Тільки тут все не так однозначно. У деяких випадках лікарі призначають плавання, як частину процесу реабілітації при серцевих захворюваннях. Людський організм дуже унікальний, тому до кожного випадку потрібно підходити індивідуально.

Захворювання шкіри

Грибок, дерматит, екзема та безліч інших шкірних захворювань є протипоказанням для відвідування басейну. Мало того, що ти можеш погіршити свій стан, адже складно передбачити, як відреагує шкіра на хлоровану воду, ти піддаєш ризику інших відвідувачів басейну. Потрібно спочатку вилікуватися, а тільки потім йти на плавання.

Алергія

Якщо ти страждаєш алергією, то перед відвідування басейну — сходи до лікаря. Складно передбачити, як організм відреагує на воду з басейну.

Відкриті рани

У басейні існує великий шанс підхопити інфекцію. Ризикувати не варто.

Захворювання очей

В цьому випадку все дуже індивідуально, але якщо є проблеми з очима, необхідно проконсультуватися з офтальмологом. Деякі захворювання очей можуть посилюватися.

Критичні дні

Тут те ж, що і з відкритими ранами — ризик підхопити інфекцію дуже великий і тампони від цього точно не захистять.

Плавання при вагітності

Це вже не відноситься до списку протипоказань. Просто багатьох хвилює питання, чи можна займатися плаванням під час вагітності і ми вирішили відповісти на нього. Так ось — можна і, до того ж, дуже корисно. Це допомагає полегшити тягар і зменшити навантаження на хребет. Також це сприяє зміцненню м'язів і нормальному розвитку плоду.

Якщо у тебе є протипоказання зі списку — займатися плаванням не можна, це може бути вкрай небезпечно. Хоча в кожному конкретному випадку все дуже індивідуально. Дуже важливо проконсультуватися з лікарем. Можливо, тобі можна займатися плаванням, тільки в дуже делікатному режимі.

Джерело