Тюремне ув’язнення загрожує ділкам, які хотіли вивезти з України деталі до бойових літаків

Служба безпеки затримала двох ділків, які намагалися приховано відправити за кордон українські зразки комплектуючих для бойової авіації. Серед вилученого – устаткування, яке входить до прицільної системи винищувачів.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Так, у Кропивницькому затримано місцевого жителя, який планував налагодити міжнародний канал нелегального переправлення за кордон товарів військового призначення.

«Для «першого разу» ділок намагався продати до країни ЄС комплектуючі до оптико-електронної системи наведення винищувачів МіГ-29. Щоб переправити «посилку» за кордон, він хотів оформити її через популярний сервіс поштового зв’язку, вказавши недостовірні дані у митній декларації», — йдеться у повідомленні.

За наявними даними, клієнтами фігуранта були «перекупи» технологічного устаткування, які хотіли перепродати його за вищу ціну.

Крім цього, на Полтавщині викрито ще одного ділка, який хотів реалізувати за кордон запчастини до авіаційної техніки.

Передусім мова йшла про комплектуючі до ударних гелікоптерів Мі-24 та корабельних гвинтокрилів Ка-27.

Щоб знайти клієнтів, зловмисник розміщував рекламні інтернет-оголошення на міжнародних торговельних платформах. Знайшовши іноземного «замовника», фігурант готував для нього поштове відправлення, яке оформив як «цивільне» обладнання.

Співробітники СБУ вчасно зреагували і затримали ділка під час відправлення «посилки».

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру у порушенні порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення.

Як повідомляла АрміяInform, у Чернігові арештували очільника ВЛК, який «малював» ухилянтам непридатність до військової служби.

Джерело