«Терміново потрібні гроші на лікування» — на Харківщині засуджено телефонного шахрая | Кримінал

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської окружної прокуратури м. Харкова суд визнав винним 34-річного чоловіка за фактом замаху на шахрайство, а також шахрайства, вчиненого повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі.

Прокурори довели, що чоловік, який раніше вже притягався до кримінальної відповідальності за корисливі злочини, маючи не зняту і не погашену судимість, знову порушив закон. Зловмисник діяв за «класичною» схемою — дзвонив потерпілим і представлявся їхнім знайомим, який потрапив у лікарню і терміново потребує грошей на лікування. 

Шахрай здійснював психологічний тиск та використовував маніпулятивні прийоми, тому більша частина його жертв втрачали пильність. Потрапивши на гачок, потерпілі переказували гроші на карту, яку вказував шахрай. 

Однак деяким з них вдалось зберегти власні кошти — вони змогли розпізнати обман і вчасно завершити розмову зі зловмисником.

Серед потерпілих — мешканці Харкова, Вінниці, Хмельницького, а також Харківської, Запорізької, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей. Вони переказували шахраю різні суми — від однієї до шести тисяч гривень.

Усього встановлено дванадцять епізодів вчинення злочину шахраєм. 

Під час судового розгляду обвинувачений визнав свою вину.

Обвинувальний вирок виніс Київський районний суд м. Харкова.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Джерело