Так званого «замміністра освіти і науки Запорізької області» засуджено за колабораціонізм, – прокуратура | Кримінал

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Волинської обласної прокуратури суд визнав 39-річну жительку міста Мелітополя Запорізької області винуватою у колабораційній діяльності.

Слідство встановило, що восени 2022 року жінка добровільно обійняла посаду першого заступника так званого «міністра освіти і науки Запорізької області»  в складі окупаційної адміністрації держави-агресора на тимчасово окупованих територіях.

Працюючи на псевдопосаді, вона забезпечувала реалізацію незаконної державної політики окупантів у галузях освіти і науки, просувала ідеї «руского міра»,  здійснювала пропаганду з метою дискредитації дій української влади, а також виконувала інші функціональні обов’язки, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України.

Суд призначив їй покарання у виді семи років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління та контролю, підприємствах державної чи комунальної власності та займатися освітньою та виховною діяльністю на строк 15 років і з конфіскацією майна.

За матеріалами Волинської обласної прокуратури

Джерело