Суп з лисичок — табу: чому не можна готувати першу страву з цих грибів

Спосіб приготування у випадках зі "здобиччю" тихого полювання відіграє вирішальну роль.

Не з кожних їстівних грибів суп буде безпечним для здоров'я, розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

У всіх грибах, навіть їстівних, містяться токсини. Потраплять вони в організм чи ні — залежить від способу приготування.

До "токсичних" їстівних грибів відносять всі пластинчасті — грузді, вовнянки, рижики, сироїжки, лисички.

Вони виділяють отрути при варінні. Саме тому супи варити із цих грибів не можна. Відвар потрібно виливати, а не використовувати у їжу.

А ось уже зварені гриби можна готувати далі: смажити, солити. У такому вигляді шкоди вони не завдадуть.

Старі гриби їсти не можна

Також лікарі нагадали ще одну категорію грибів. Вони наче їстівні, але їх не можна їсти. Мова про старі екземпляри. У перезрілих грибах є зіпсований білок. Він схожий на хітин, з якого формуються панцирі жуків, крабів і погано перетравлюється.

Його вживання може призвести до гострої алергічно-гастритної реакції. Крім того, старі гриби часто виявляються заражені пліснявою і одноклітинними паразитичними амебами. При варінні супу вони також розчиняються в бульйоні й при вживанні токсично впливають на організм, пояснили медики.

Міські гриби — табу

І в їжу категорично не рекомендують вживати гриби, які виросли в межах міста. Вони можуть накопичити в собі важкі метали та отрутохімікати у небезпечній концентрації.

Найбільше отрути у капелюшках: у них токсини потрапляють з опадами, вихлопними газами та іншими викидами.

Як розпізнати отруєння грибами

Перші ознаки наступають через 6-12 годин після їди. Якщо ж людина має захворювання шлунка, цей час скорочується до 2 годин.

Симптоми: блювання, запаморочення, кольки, біль голови, втома. Якщо вони проявляються, потрібно негайно викликати швидку.

При отруєнні грибами симптоми можуть бути схожими на розлад шлунка або шлунково-кишкову інфекцію.

Якщо ви помітили подібне у себе або в когось іншого, негайно зверніться до лікарні або вдайтеся до допомоги медиків. Ви також можете викликати блювоту самостійно та прочистити шлунок.

Джерело