Суд зобов’язав УПЦ звільнити храми в Переяславі та Кам’янці-Подільському

Суд зобов'язав УПЦ звільнити храми в Переяславі та Кам'янці-Подільському

Фото: discover.ua Суд зобов?язав УПЦ МП звільнити приміщення Михайлівської церкви у Переяславі

Рішення Верховного суду є остаточним та підлягає примусовому виконанню у встановлений законом спосіб.

Верховний суд зобов’язав Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) звільнити приміщення релігійних споруд у Переяславі Київської області та Кам’янці-Подільському Хмельницької області. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.   Зазначається, що 10 квітня Верховний суд у складі колегії Касаційного господарського суду підтримав рішення Господарського суду Київської області та постанову Північного апеляційного господарського суду у справі № 911/638/23.

Релігійна громада УПЦ Свято-Михайлівської парафії м. Переяслава Київської області має добровільно передати Михайлівську церкву у користування Національному історико-етнографічному заповіднику Переяслав.   Крім того, Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги Релігійної громади УПЦ у справі 924/318/23, що стосувалася скасування рішень попередніх інстанцій.

Суд зобов’язав релігійну організацію Камʼянець-Подільської Свято-Миколаївської парафії Камʼянець-Подільської Єпархії УПЦ м. Камʼянець-Подільський Хмельницької області звільнити будівлю церкви та передати її Національному історико-архітектурному заповіднику Камʼянець.   Рішення суду є остаточним та підлягає примусовому виконанню у встановлений законом спосіб.

Нагадаємо, раніше Верховний Суд вперше ухвалив рішення, що визнає законним перехід релігійної громади з УПЦ МП до Православної церкви України (ПЦУ).

У державну власність повернуто стародавній собор у Каневі 

Джерело