Суд прийняв рішення відносно нардепа Дубінського

Суд прийняв рішення відносно нардепа Дубінського

Фото: Getty Images В Олександра Дубінського є 10 днів, щоб оскаржити постанову суду

Нардепа буде внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Печерський районний суд Києва визнав винним народного депутата в порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Суд зобов’язав його сплатити штраф, повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у середу, 13 березня.

У повідомленні не вказано імені нардепа, але з обставин справи зрозуміло, що мова йде про Олександра Дубінського.

“Після набрання рішенням законної сили відомості стосовно нардепа буде внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення”, – зазначили у НАЗК.

Постанову суду може бути оскаржено протягом 10 днів з дня її ухвалення, вона набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У свою чергу ДБР вказує, що у серпні та жовтні 2023 року Дубінський звертався до Бюро та МОЗ України з депутатськими зверненнями, у яких порушувались питання, що становлять його приватний інтерес.

Він цікавився розглядом питання щодо видачі йому дозволу на виїзд за кордон. Нардеп намагався тиснути на слідство, вимагаючи ініціювати перевірки керівництва правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, де депутат виступає як підозрюваний.

“Своїми діями фігурант порушив вимоги п.3 ч.1 ст.28 Закону України “Про запобігання корупції” (не вчиняти та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів), за що передбачено адміністративну за ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів)”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 10 листопада 2023 року ДБР завершило досудове розслідування щодо Дубінського у справі про службове підроблення документів для виїзду за кордон.

У листопаді СБУ повідомила про підозру Дубінському у справі про переправлення чоловіків призовного віку за кордон, а 13 листопада у нардепа провели нові обшуки у справі про державну зраду. Після того Дубінського  відправили під цілодобовий домашній арешт, а потім взяли під варту.

Джерело