Суд поновив Ірину Фаріон на посаді професора в Львівській політехніці

Суд поновив Ірину Фаріон на посаді професора в Львівській політехніці

Фото: Суспільне Львів Момент оголошення суддею рішення в справі Ірини Фаріон

Рішення судді також передбачає стягнення на користь позивачки 123 тисячі 927 гривень заробітної плати.

Львівський апеляційний суд у середу, 29 травня, постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних наук Національного університету Львівська політехніка. Про це повідомляє Суспільне Львів.

Суд постановив також стягнути на користь позивачки 123 тисячі 927 гривень заробітної плати.

Фаріон у коментарі журналістам заявила, що проректор ухвалив рішення про її звільнення без висновків комісії через тиск з боку МОН.

“В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії? Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм – під тиском МОН, конкретної персони – (міністр освіти Оксен) Лісовий. Про це свідчить його реакція — неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон”, – запевняє викладачка.

Нагадаємо, торік восени на тлі кількох скандалів за участю Фаріон, а також звернень чиновників до правоохоронців, у СБУ було розпочато кримінальне провадження стосовно неї.

Того ж дня Львівська політехніка звільнила Фаріон. Сама ж викладачка заявила, що вона готує позов до суду.

Як відомо, раніше в ефірі програми Рандеву з Яніною Соколовою Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування Азов). 

Джерело