Сучасний етикет: 5 правил спілкування в месенджерах

Як правильно спілкуватися в інтернеті.

Ще недавно ми спілкувалися, здійснюючи та приймаючи дзвінки. А тепер все частіше віддаємо перевагу писати, використовуючи популярні месенджери. За останній час навіть встигла сформуватися певна культура спілкування. І кожному користувачеві месенджерів варто знати деякі негласні правила мережевого етикету, інформує Ukr.Media.

Слід поважати особистий час

Обговорення робочих моментів в чатах месенджерів — уже звичне явище для багатьох громадян. Ви маєте право розписувати свій день так, як вам зручно, приїжджати в офіс до 8 год ранку або їхати о 18:00. Але не треба забувати, що у кожної людини є свої плани та переваги. З 21:00 до 8 год ранку не варто писати колезі з робочих питань, якщо вони не є терміновими та дуже важливими. Адже в цей період часу не кожен зможе перемкнутися на корпоративні справи, забувши про особисті.

Не варто засмічувати групові чати

Напевно вам в чати теж відправляли привітання з Різдвом та іншими святами, милі листівки та забавні картинки. Це цілком нормально, якщо спілкування відбувається в колі друзів. А ось в робочих чатах і великих групах начебто «Батьки 4Б класу» це недоречно. Кожне повідомлення змушує відволікатися від важливих справ.

Краще писати, ніж записувати

Голосові повідомлення — це окрема тема. Не завжди в людини є час на їх прослуховування. Набагато простіше прочитати текст. Хоча і тут є свої винятки. Наприклад, якщо громадянин керує авто, то йому зручніше швидко записати аудіозвернення, зупинившись на світлофорі.

Розбивати повідомлення на безліч — не найкращий варіант

Коли ми писали СМС, то нам якось вдавалося не виходити за встановлені межі в 70 кириличних символів. В даний час повідомлення стали практично безкоштовними. Тому користувачі сміливо розбивають їх на кілька. Наприклад, «Привіт», «а ми тут посиділи, подумали», «чому б не відправитися в кінотеатр». Але хіба не простіше взяти та написати все це однією зрозумілою фразою? Тоді телефон подасть вашому співрозмовнику сигнал один раз, а не 3 або 4.

Вимкніть звук, якщо поруч працюють інші люди

Втомилися вести боротьбу з тими, хто атакує вас безліччю повідомлень (або смс приходять дуже часто)? Тоді встановіть на своєму гаджеті віброрежим. Інакше в якийсь момент звукові сповіщення почнуть дратувати колег.

З усього сказаного вище можна зробити висновок: листуватися в месенджері — це дуже зручно. Короткі текстові послання лаконічні і зрозумілі. Проте варто дотримуватися правил мережевого етикету, щоб не псувати настрій співрозмовників і не відволікати їх по дрібницях.

Джерело