Свекруха втручається в ваше сімейне життя: способи, які швидко поставлять її на місце

Що робити, коли свекруха поводиться зухвало.

Трапляється так, що поведінка родичів стає зовсім нестерпною: вони вказують, як жити молодій сім'ї, влаштовують скандали й безпідставно критикують. Пора вживати рішучих заходів!

Споконвіку відносини невістки з матір'ю чоловіка відрізнялися драматизмом. Про тещ народ складав коломийки та анекдоти, але не про свекруху — тому що це зовсім не смішно. Часи давно змінилися, але цей конфлікт вічний. Розповідаємо, що робити, коли свекруха поводиться зухвало, інформує Ukr.Media.

Ігнорувати й мовчати

Цей метод вимагає сталевих нервів. Але якщо ви відкрито конфліктуєте, то спробуйте поводитися максимально відсторонено. Як мовиться, на війні всі засоби хороші.

Якщо ви застосуєте тактику байдужого мовчання на всі випади та причіпки, з часом вона звикне до цього беззвучного протесту і перестане лізти зі своїми порадами та претензіями. Це повільно, але вірно навчить настирливу свекруху дотримуватися дистанції.

Прямолінійно відмовляти

Лаконічне «ні» часто недооцінюють. А адже це просте слово — головний помічник у спробах відстояти свої кордони. На непрошені поради, рекомендації, пропозиції свекрухи потрібно прямо і категорично відповісти «ні».

Звичайно, можна вибрати більш інтелігентний варіант і почати зі слів «дякую за вашу думку, воно дуже цінна для мене…». Але насправді, чим чіткіше і спокійніше ви говорите про те, що порад не потребуєте, тим швидше до людини це дійде.

Є, звичайно, така категорія свекрух, які ні з першого, ні з другого разу сенсу не вловлюють. Якщо мама твого чоловіка відноситься до таких нетямущих, доведеться щоразу її вислуховувати, але в підсумку говорити «Ні!». Коли-небудь до неї дійде (будемо на це сподіватися).

Скажіть, що не можете говорити

Прийом, який, як виявляється, працює безвідмовно. Свекруха просить про щось, роздає непрошені поради, бурчить, а ви їй у відповідь: «Не зможу, не вийде, не розумію, голова болить. Мені погано, піду полежу». Що можна відповісти на такі аргументи? Голова болить у людини, що накажеш робити?

За таку поведінку до вас будуть ставитися, як до Меган Маркл — засуджувати й обговорювати цілодобово. А ви не здавайтеся і тримайтеся як Меган — будьте хорошою дружиною, любіть чоловіка і нехай голова болить тільки, коли його мама намагається винести вам мізки.

Віддзеркалюйте

Якщо вона робить сумнівний комплімент з приводу того, що її синочку дісталася безрука дружина, напівжартома відповідайте, що чоловік вибирає в дружини жінку як дві краплі води схожу на матір… Пара-трійка подібних відповідей і ви знайдете спільну мову зі свекрухою. Споріднені душі!

Джерело