Стоматологи розповіли, яка шкода простої води для зубів

Чим небезпечний надлишок фтору у воді.

Фтор важливий для формування і зміцнення кісткової тканини, а також для запобігання карієсу зубів. Він відіграє роль у процесі утворення еритроцитів і виконує інші важливі функції в організмі. Для підтримання доброго здоров'я дорослій людині потрібно близько 4 мг фтору на день. Однак іноді вміст цього елемента може перевищувати норму. Чим це загрожує, розповіли стоматологи, інформує Ukr.Media.

За їх словами, найбільшу кількість фтору ми отримуємо з питною водою, тому важливо стежити за її якістю. Коли вміст елемента перевищує норму, виникає ризик розвитку флюорозу (захворювання зубів, спричинене надлишком фтору в організмі), який може призвести до остеопорозу.

Перші помітні ознаки з'являються на зубах у вигляді стійких плям на емалі (білі, у крайніх випадках — бурі або навіть сірі). Якщо стан надлишку фтору триває і розвивається, то може статися дезінтеграція емалі зубів, зазначили лікарі.

Але флюороз впливає не лише на зовнішній вигляд зубів: страждає і їхня функціональність, завдаючи значних незручностей. Наприклад, до ураження емалі та дентину може приєднатися карієс. Наявність цих проблем разом веде до стирання емалі та виникнення відколів, що ускладнює повноцінне травлення через високу чутливість.

Джерело