Стереотипи про жінок, які дуже далекі від реальності і шкодять не тільки їм, а й взагалі всім навколо

Настав час комусь зруйнувати ці міфи.

Ми всі знаємо, що шаблони — це погано, але спрощуючи собі життя, продовжуємо в них вірити, інформує Ukr.Media.

Стереотипи про жінок існують століттями та негативно впливають на суспільство. Одні з них мають якесь обґрунтування, інші просто казки, в які чоловікам зручно вірити. Розглянемо п'ять прикладів із останніх.

Міф 1: Природжені домогосподарки

Стереотип, за яким жінка має бути домогосподаркою і займатися лише домашніми справами та вихованням дітей, давно застарів. Ну реально, абсурдно це комусь пояснювати, але дівчата мають право на кар'єру, рівні можливості та свободу вибору. А якщо ви якось проти цього продовжуєте підтримувати стереотип, то, очевидно, живете в якійсь паралельній реальності. Нічим добрим це не закінчиться.

Міф 2: Жінка або розумна, або гарна

Ще один поширений стереотип про жінок полягає в тому, що вони можуть бути розумними або красивими. Часто доходить навіть до того, що й самі дівчата ведуться на такий наратив: вибирають! Звичайно, уявлення хибне. Жінки можуть бути і розумними, і гарними водночас. Не треба ставити себе перед вигаданим вибором. Та й хлопці опиняються в незручному становищі: ви теж заслуговуєте собі розумну і красиву супутницю! Це реально!

Міф 3: Жінки не знаються на технологіях

Старий шаблон про те, що жінки нездатні розібратися у технічних питаннях. Давайте не гребтимемо всіх під одну гребінку. Сама концепція того, що в когось менше здібностей через якісь вроджені риси. Самі знаєте, як це називається. Та й будемо чесні, дайте будь-якій дівчині телефон і дивіться, як вона за кілька хвилин влаштує розслідування щодо пошуку соцмереж нового крашу подрузі.

Міф 4: Жіноче "ні" значить "так"

Один із найпоширеніших і шкідливих стереотипів про дівчат. Мовляв, якщо та каже "ні", то насправді має на увазі зовсім інше. Але такий підхід вкрай небезпечний. Одне неправильне тлумачення відмови може призвести до порушення кордонів, насильства, а як наслідок… Самі розумієте. Ніхто цього не хоче. Тому не треба намагатися додумувати, що там насправді малося на увазі. Якщо є підозра, ви так і запитаєте: це "ні" означає "спробуй ще раз" чи "ні" — "відвали"? Запитань буде менше.

Міф 5: Вони так люблять пліткувати

Ще один поширений стереотип про жінок полягає в тому, що вони постійно пліткують та цікавляться чужими справами… Ну так, а хто святий? До того ж, як показує практика, тут справа не в гендері. Хлопці теж люблять перемити кісточки один одному. А стереотипи та навішування ярликів лише створюють поділ та непорозуміння.

Старі шаблони про жінок не тільки не мають нічого спільного з реальністю, а й шкідливі. Вони призводять до нерівності, обмежують можливості та створюють напруженість у відносинах. Відмова від цих стереотипів дозволить чоловікам бачити жінок у їх повній силі та здібностях, що призведе до більш здорових, рівноправних, щасливих стосунків. Але це теоретично.

Джерело