США працюють для забезпечення потреб України в авіації

США працюють для забезпечення потреб України в авіації

Фото: Getty Images Літаки F-16

Українські льотчики навчаються керуванню F-16 на авіабазі в Аризоні та в Данії. Тренування можливо додатково розгорнути також в інших місцях Європи.

Пентагон налаштований на взаємодію з країнами “авіаційної коаліції”, для забезпечення потреб України на цьому напрямку. Про це під час брифінгу у вівторок 18 червня заявив речник Пентагону Патрік Райдер.

“Ми зосереджені на роботі з авіаційною коаліцією. Це потрібно щоб визначити потреби ЗСУ для захисту свого населення, а потім їх виконати”, – сказав він.

Райдер не назвав точну кількість українських пілотів, які проходять підготовку. За його словами, цю інформацію може давати лише українська сторона з урахуванням всіх чинників безпеки і планування.

Натомість він підтвердив, що українські льотчики навчаються керуванню F-16 на авіабазі в Аризоні та в Данії. І додав, що тренування можливо додатково розгорнути в інших місцях Європи.

Раніше повідомлялося, що Україна просить США навчати більше пілотів на F-16, але наштовхується на відмову через брак місць у навчальних центрах.

Зеленський: F-16 від Данії будуть найближчим часом

Джерело