США передали Україні партію стрілецької зброї

США передали Україні партію стрілецької зброї

Фото: CENTCOM Стрілецька зброя вбиватиме російських загарбників

Цієї кількості зброї достатньо, щоб оснастити одну українську бригаду, стверджують американські військові.

США передали Україні понад 5 тисяч одиниць стрілецької зброї, яку вилучили під час огляду кораблів, що доставляли вантажі з Ірану хуситам у Ємен. Про це повідомило Центральне командування ЗС США (CENTCOM) у вівторок, 9 квітня.

“4 квітня 2024 року уряд США передав українським Збройним силам понад 5000 автоматів АК-47, кулеметів, снайперських гвинтівок, РПГ-7 та понад 500 тисяч набоїв калібру 7,62 мм. Цієї кількості достатньо, щоб оснастити стрілецькою зброєю одну українську бригаду”, – йдеться в повідомленні.

Вказано, що уряд США отримав право власності на ці боєприпаси 1 грудня 2023 року внаслідок цивільного конфіскаційного позову Міністерства юстиції до Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КВІР).

Під час операції, яку військові США здійснювали з травня 2021 року до лютого 2023 року, було затримано чотири вантажні судна, що прямували в Ємен із цією стрілецькою зброєю в порушення резолюції Ради Безпеки ООН.

Нагадаємо, у лютому США перехопили в Перській затоці судно з партію зброї з Ірану, що прямувала до хуситів. Тоді мова йшла про понад 200 контейнерів з різним летальним обладнанням, включаючи компоненти балістичних ракет, вибухівку і пускові установки протитанкових керованих ракет.

Джерело