США передали Україні пакет допомоги для поліції

США передали Україні пакет допомоги для поліції

Фото: МВД Украины США передали Україні пакет допомоги для фіксації злочинів РФ

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну США передали органам системи МВС допомоги більш ніж на 287 млн доларів.

Сполучені Штати передали Україні новий пакет технічної допомоги слідчим підрозділам. До нього увійшли 66 автомобілів, 250 дронів, 9 систем 3D наземного лазерного сканування з програмним забезпеченням та ДНК-лабораторії. Про це у п’ятницю, 16 лютого, повідомляє прес-служба МВС України.

У церемонії передачі пакету допомоги брали участь міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко та посол США в Україні Бріджит Брінк.

Очільник МВС зазначив, що застосування переданої техніки дозволить якісно та швидко фіксувати всі злочини Росії.

“Наприклад, лабораторії швидкісної установки ДНК-профілю людини ANDE 6C дозволяють встановити ДНК-профіль за півтори години”, – вказав він. 

Ігор Клименко підкреслив, що працівники поліції пройшли відповідне навчання з підготовки фахівців-криміналістів для роботи з такими лабораторіями зі встановлення ДНК-профілю.

“Вже є результативні кейси щодо встановлення осіб, які загинули внаслідок ракетних ударів РФ по наших містах”, – заявив Клименко.

Вказується, що передана технічна допомога буде відправлена насамперед до прифронтових регіонів, які щодня перебувають під ворожим вогнем.

Раніше повідомолялося, що встановлено особи окупантів, які знущалися над цивільними на Київщині.

Нагадаємо, генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що офіційно відомо про щонайменше 3800 цивільних, які зазнали тортур від рук російських окупантів.

Джерело