Справи Майдану: піде під суд колишній заступник командира кримського «Беркуту» | Кримінал

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника командира ПМОП «Беркут» ГУ МВС України в АР Крим.

Йому інкриміновано незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень.

Слідством установлено, що експравоохоронець організував 18 лютого 2014 року у центральній частині м. Києва незаконне перешкоджання проведенню мирних зборів і демонстрацій із застосуванням фізичного насильства та спецзасобів.

Унаслідок незаконних дій ексміліціонера понад 100 учасникам зборів громадян спричинено тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

Обвинувачений з 2014 року переховується на тимчасово окупованій території України – АР Крим. У зв’язку з цим досудове розслідування щодо нього здійснювалось у спеціальному порядку (in absentia).

Також суд обрав стосовно колишнього «беркутівця» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Державного бюро розслідувань.

Раніше ексберкутівця вже було засуджено в іншій справі до 15 років позбавлення волі за державну зраду та перевищення влади і службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів 10-11 грудня 2013 року.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело