Сотні російських пам’яток в Україні втратили статус культурної спадщини

Сотні російських пам’яток в Україні втратили статус культурної спадщини

Фото: РБК Україна (архівне фото) У Києві демонтували пам’ятник Щорсу

МКІП видало накази про визнання пам’яток такими, що не підлягають внесенню до Реєстру, взятих на державний облік відповідно до законодавства.

Цьогоріч 215 символів тоталітарного режиму та російської імперської політики втратили статус пам’ятки культурної спадщини. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Зазначається, що МКІП своїм наказами за поданнями обласних військових адміністрацій з Державного реєстру нерухомих пам’яток України вилучило чотири пам’ятки культурної спадщини у Житомирській, Черкаській та Рівненській областях.

Також МКІП видало накази про визнання пам’яток такими, що не підлягають внесенню до Реєстру, взятих на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності Закону “Про охорону культурної спадщини” у м. Києві, Закарпатській, Київській, Чернігівській, Полтавській, Черкаській, Миколаївській, Запорізькій, Волинській, Житомирській областях. Протягом 2023 року знято з державного обліку 55 таких пам’яток.

За даними міністерства, у 2023 році було надано дозволи на переміщення 31 пам’ятки місцевого значення задля очищення публічного простору, а за чотири місяці 2024 року – п’ять.

Спільно з Українським інститутом національної пам’яті МКІП продовжує системно опрацьовувати отримані від обласних та Київської міської військових адміністрації пропозиції, аби підготувати потрібні проєкти актів.

Нагадаємо, у Каневі Черкаської області демонтували постамент та погруддя учасника організації Молода гвардія та її комісара Олега Кошового.

Раніше у Києві демонтували пам’ятник учасникам “січневого повстання 1918 року”.

Джерело