Сирський розповів про запеклі бої на сході

Сирський розповів про запеклі бої на сході

Фото: 53 ОМБр ім. князя Володимира Мономаха ЗСУ стримують російський наступ на сході

Ворог планує поновити наступ на Сіверському напрямку. Для цього ворог переміщує підрозділи Шторм і формує штурмові роти.

Оперативна обстановка на сході України залишається складною. Росіяни продовжуєють наступальні дії на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках, повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський в Telegram у четвер, 11 січня.

“Окупанти не полишають спроб витіснити наші підрозділи з Куп’янського лісу та захопити Синьківку, маючи на меті блокування Куп’янська. Завдяки діям наших оборонців ворог зазнає значних втрат. Попри це намагається наростити зусилля насамперед за рахунок людського ресурсу”, – написав він.

Командувач зазначив, що на Лиманському напрямку ворог проводить наступальні дії з метою витіснити українські війська за річку Чорний Жеребець, здійснює інтенсивні артилерійські обстріли.

“Крім того, переміщує з території РФ в цей район додаткові штурмові роти та проводить підготовку нових штурмових загонів у базових таборах. Також намагається проводити розмінування шляхів висування. Серебрянське лісництво залишається одним із напрямків зосередження основних зусиль противника. На цьому напрямку здійснюються безуспішні спроби атакувати наші позиції за підтримки бронетехніки в напрямках Діброва, Торське та Ямпіль”, – розповів Сирський.

Крім того, за його даними, що спостерігається підготовка до відновлення наступальних дій ворога на Сіверському напрямку, для цього ворог переміщує підрозділи Шторм і формує штурмові роти.

У районі Бахмута ворог докладає зусиль для виходу на рубіж каналу Сіверський Донець – Донбас.

“З півночі Бахмута противник проводить штурмові дії у напрямку Богданівки, із залученням підрозділів “добровольчого корпусу”. Намагається створити сприятливі умови для наступу на Часів Яр та відновити втрачене положення в районах каскаду озер східніше Кліщіївки та Курдюмівки, для чого залучає підрозділи повітрянодесантних військ і мотострілецькі частини зі складу Північного флоту”, – додав командувач Сухопутних військ.

За його словами, незважаючи на широкомасштабні наступальні дії ворога, українські воїни на всіх напрямках міцно тримають оборонні рубежі та завдають ворогу значних втрат.

Нагадаэмо, за добу 10 січня було знищено 830 російськи загарбників. Також ворог втратив понад 30 одиниць бронетехніки, серед якої 12 танків.

Джерело