Що потрібно знати про ангіну, щоб хвороба швидше відступила

Чи можна обмежитися лише народними засобами.

Практично кожна людина хворіла на ангіну. Хтось хворів на неї всього пару раз за все своє життя, інші ж, схильні до цієї напасті постійно. Але ми рідко серйозно ставимося до цього захворювання, а варто було б, оскільки ангіна може давати ускладнення на серце і суглоби, що не завжди очевидно. Тому, давайте розберемося, що ж таке ангіна і як її лікувати, інформує Ukr.Media.

Це захворювання дуже небезпечне і переноситься досить складно. У перекладі з грецької ангіна, означає стиснення. І ця назва як не можна краще характеризує симптоматику даного захворювання. Адже, при ангіні ми відчуваємо стягування в горлі, наче щось постійно тисне на мигдалини, викликаючи гострий дискомфорт при ковтанні, а в гострих формах, навіть при диханні.

Ангіна — це гостре інфекційне захворювання, воно виникає при попаданні в організм людини бактерій, грибків або вірусів. При захворюванні на ангіну, уражаються мигдалини, на перших стадіях хвороби вони стають запаленими, а після на них може проступати гнійний наліт.

Види ангіни

Ангіна буває катаральна, фолікулярна, некротична і грибкова. Порядок перерахування не випадковий.

Катаральна ангіна протікає близько 3 днів, при цьому у людини збільшуються лімфовузли, набрякає горло, і в організмі відчувається слабкість і підвищена температура.

При фолікулярній ангіні температура підвищується до 39 градусів, і відчуття в тілі стають ще більш важкими, дуже боляче ковтати, мигдалини вкриті пухким білим нальотом. Також може боліти серце.

Некротична ангіна — це омертвіння тканин мигдалин, що ясна річ, дуже небезпечно і переноситься організмом вкрай складно. Викликана така ангіна може бути бактерією спірохетою. Мигдалини в такому випадку покриті зеленим або сірим нальотом. Така ангіна лікується близько 4 тижнів, але в особливо складних випадках лікування може тривати кілька місяців.

Грибкова ангіна викликана грибком кандіда, але симптоми нагадують перші два види ангіни, тому визначити який вид ангіни саме у вас, може тільки лікар.

Медицина або цілительство

Часто ми дуже лінуємося йти до лікаря, особливо, якщо захворювання хронічне і ми начебто знаємо, що до чого. Але як раз таки в цьому випадку ти ризикуємо здоров'ям найбільше, бо якщо ви схильні до ангіни, то у вас може бути будь-яка з перерахованих вище форм цього захворювання, а визначити це може тільки лікар, та ще й після бактеріального посіву, а не на око.

Тому відповідь на запитання: «чи можна вилікувати ангіну самостійно в домашніх умовах» абсолютно негативна. Не можна! Ви можете прибрати симптоми і поправити імунітет, хвороба відступить, але бактерії, що викликали хворобу, залишаться і будуть чекати слушної нагоди.

Способи передачі

Способів передачі ангіни маса, і для цього не обов'язково контактувати з хворим. Якщо у вас є якась бактерія, або грибок, що латентно засіли в тканинах, тобі буде достатньо випити прохолодних напоїв, закурити сигарету, промочити ноги, або просто бути свідком зміни погоди. В такому випадку хвороба повернеться, адже, ваш організм не зміг впоратися із зовнішніми подразниками і дав маху.

Крім цього, ангіною можна заразитися при використанні столових приладів, розмові, поцілунку, рукостисканні і будь-якому контакті з хворим.

Психосоматика

Всі хвороби не випадкові, і часто ті чи інші захворювання нам притаманні, а інші — ні. Ви не замислювалася, чому так відбувається? Якщо звернутися до книг з психосоматики, яка сповідує прямий зв'язок між захворюваннями тіла і моральним станом людини, можна спробувати зрозуміти, чому ви постійно хворієте на ангіну, чи захворіли зараз.

Часто ми не помічаємо, як транслюємо негативні переживання через свої висловлювання, критикуємо, скаржимося, висловлюємо претензії, або лаємося. Негативу у світі вистачає і у природи є свої способи боротьби з ним, інакше світ давно піддався би хаосу. Тому якщо недавно ви розбушувалися і довго скаржилася на свою долю, цілком можливо, що ви, як кажуть в народі «домовилися».

Також причиною може служити те, що з допомогою хвороби ви уникаєте якоїсь дії. В такому випадку, хвороба дозволяє вам не робити того, що ви не хочете. Але погодьтеся, набагато краще знайти більш конструктивний спосіб не дотримуватися того, чого не хочеться. Тому наступного разу, коли захворієте, спробуйте обміркувати причини не тільки у фізичному ключі, але і в психічному.

Лікування ангіни

По-перше, йдіть до лікаря. А по-друге, робіть все що він скаже. У разі ангіни, лікарі виписують антибіотики, які обов'язково повинні супроводжуватися протиалергічним засобом та пробіотиками. Антибіотики вбивають не тільки шкідливі бактерії, але і поступливі, свої, тому потрібно допомогти роботі шлунково-кишкового тракту і усунути можливість алергічної реакції.

Крім цього, потрібно обов'язково полоскати горло кожні півгодини. Для цього підійдуть, як медичні засоби, так і народні. Можете полоскати горло теплим сольовим розчином, содовим, або відваром шавлії або ромашки.

Горло потрібно також зволожувати, пийте тепле молоко і можете розсмоктувати шматочок вершкового масла, ви відразу відчуєте полегшення болю в горлі.

Дуже важливо при ангіні не вставати з ліжка, щоб катаральна ангіна не перетворилася в фолікулярну і далі по кар'єрних сходах в некротичну.

Бережіть себе і коли видужаєте обов'язково почніть профілактику ангіни і займіться підвищенням імунітету, пропийте курс вітамінів і не забувайте, що ангіна може повернутися при найменшій необережності.

Джерело