Що означає, коли жінка дає чоловікові ляпаса — розбираємося з психологами

Зазвичай, на це є вагомі причини.

Ляпас чоловікові від жінки — сьогодні явище досить рідкісне. Але якщо це відбувається, значить, на те є вагомі причини. Що значить ляпас — залежить тільки від того, ким є ця жінка даному чоловікові, інформує Ukr.Media.

Відповідна реакція коханої

Вітчизняні психологи стверджують, що будь-яка розсудлива українка, перш ніж дати ляпас чоловікові, як слід подумає і прорахує ситуацію. Такий вид впливу на представника сильної статі в країні, що має на більшій частині своєї території патріархально-консервативні підвалини щодо сім'ї та шлюбу, може бути лише в тому разі, якщо дама впевнена в адекватній реакції чоловіка і закликати його до відповіді іншим шляхом їй не вдається.

А ще, якщо ця людина — її коханий, але, очевидно, він сильно образив або обдурив її. У таких випадках реакція чоловіка на ляпас від жінки буде правильною, але, знову ж таки, виходячи з ситуації. Наприклад, чоловік однозначно винен — значить, ляпас змусить його щиро вибачитися. Якщо йдеться про зраду, то або він глибше відчує свою провину, або ляпас стане відправною точкою до остаточного розриву. Але в будь-якому з усіх вищевказаних варіантів ляпас буде говорити про те, що жінка все ще любить цю людину і її почуття гарячі та щирі.

Елемент впливу на підкаблучника

Проте у родині буває і по-іншому. Фахівці з Далекосхідної Асоціації системних сімейних психологів наводять приклади, коли чоловік у шлюбі спочатку займає позицію слабкого. Тоді у відносинах панує жінка і своїх цілей вона домагається, у тому числі й за допомогою ляпасів. У подібні моменти чоловік відчуватиме сором і буде намагатися точніше виконати бажання, а швидше за все, вказівки своєї дружини.

Однак, такий "псевдожіночий" засіб впливу на підкаблучника у вигляді постійного елемента взаємин, швидше за все, призведе до зворотної реакції. Поступово чоловік звикне до ляпасів і перестане реагувати на них належним чином, а то і зовсім задумається про відхід із сім'ї, у якій його не люблять і не цінують. Адже в подібній ситуації ляпас може говорити лише про те, що жінка вважає свого чоловіка нездатним до самостійних думок і вчинків, та при цьому слабовільним настільки, що лише фізичний вплив може спонукати його до потрібних їй результатів.

Агресивна відповідь на чоловіче хамство

На жаль, дії небажаного характеру щодо жінок, що мають на увазі домагання інтимного плану або натяки інтимного змісту, нині іменовані як харасмент, в сучасному українському суспільстві трапляються досить часто. У теорії вони мають на увазі правовий захист — і жінка повинна бути огороджена від подібних нападок, але на практиці не те що словесні загрози, але навіть реальні страшні дії рідко отримують юридичне покарання.

Крім словесної відсічі, впевнена в собі жінка іноді відважує хаму ляпас і зазвичай це відбувається після якихось фізичних утисків по відношенню до її тіла. Подібне трапляється досить часто і ляпас жінка дає імпульсивно, у стані афекту, іноді навіть надалі шкодуючи про те, що трапилося. Але чоловіча реакція на такі дії далеко не однозначна. Хам може вдарити у відповідь, помститися будь-яким іншим способом або перейнятися повагою до сильної жінки і більше не випробовувати її характер на міцність.

Початок службового роману

Існує ще один варіант ляпаса, який психологи трактують, як харасмент, але вже щодо представника сильної статі. Таке відбувається, коли чоловік-підлеглий за будь-яку, навіть суто службову провину, отримує від жінки-начальниці аж ніяк не усний і не письмовий наганяй.

Ляпас чоловікові від жінки-шефа — це, перш за все, ознака фізичної зацікавленості, і тут уже особиста справа співробітника, як реагувати на подібне "запрошення".

Джерело