Серйозні помилки у вихованні дівчинки, які можуть нашкодити нестійкій психіці дитини

Не робіть так.

Виховання саме по собі складний процес, проте виховання маленької жінки потребує особливої уваги батьків через більш тонкий устрій психіки, ніж у хлопчиків. Більшість батьків роблять досить серйозні помилки, і навіть не здогадуються про це. Ми підкажемо, на які моменти варто звернути більше уваги або ж переглянути підхід, інформує Ukr.Media.

Дівчинку не потрібно балувати

Це стосується як дівчаток, так і хлопчиків, проте найчастіше "принцесами" виростають дівчатка, яких із самого дитинства відгороджували від будь-якої домашньої роботи, проблем і ретельно фільтрували коло спілкування дочки. У підсумку дитина виростає, впевнена в тому, що люди навколо вирішать усі її проблеми, природно, реальність, з якою дорослій дівчині доведеться зіткнутися, може сильно похитнути самооцінку дівчини. Не варто допускати розвитку такого сценарію, а тому перестаньте надмірно опікуватися і виконувати кожен каприз дитини.

Не переконуйте дівчинку в тому, що вона найкрасивіша

Цей пункт плавно випливає з попереднього. Звісно, для вас донька — найпрекрасніша і найкрасивіша, але психологи застерігають — такої думки в майбутньому дотримуватимуться далеко не всі люди, що зустрінуться на шляху вашої доньки. Дівчинка, яка не може об'єктивно оцінювати свої можливості та зовнішність, ризикує зіткнутися з великим потрясінням, причиною якого стане ваша установка.

Не ставайте найкращим другом вашої доньки

Безсумнівно, підтримувати довірчі стосунки з дитиною дуже важливо, проте батьки, найчастіше мами, переходять цю межу і починають спілкуватися з донькою, як із найкращою подругою. Пам'ятайте, що подробиці вашого особистого минулого можуть серйозно похитнути психіку вашої доньки: вона не зможе бачити в вас дорослого, який може прийти їй на допомогу, а в майбутньому в дівчинки можуть виникнути проблеми з побудовою власної сім'ї. Залиште подробиці своїх любовних історій для подруг вашого віку.

Не кажіть: "Ти ж дівчинка!"

Напевно, найпопулярніша помилка. Промовляючи цю фразу вголос, ви нав'язуєте дівчинці певний тип поведінки, а також неусвідомлено накладаєте обмеження на її поведінку. Це може призвести до бунту з боку дівчинки: вона може почати переймати чоловічу лінію поведінки, оскільки в її розумінні хлопчики позбавлені таких обмежень. Робіть акцент не на статевій приналежності, а на особистісних якостях дитини.

Джерело