СБУ затримала посадовців регіональних митниць

СБУ затримала посадовців регіональних митниць

Фото: СБУ Чиновникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна

У Рівному на хабарництві спіймали першого заступника начальника обласної митниці, який вимагав гроші у імпортерів.

Правоохоронці ліквідували корупційні схеми на митницях Київської, Рівненської та Одеської областей. Про це повідомила СБУ у понеділок, 15 квітня.

Вказано, що було затримано трьох посадовців, які входять до керівного складу митних органів. Вони обклали “даниною” підприємців, які займаються імпортом зарубіжної продукції.

Так, у Рівному повідомлено про підозру першому заступнику начальника обласної митниці. Він налагодив схему систематичного вимагання хабарів за безперешкодне митне оформлення іноземних товарів.

“У разі несплати – на перевізників очікували «додаткові» перевірки вантажів та супровідної документації. Це призводило до штучного затягування строків митного контролю і, як наслідок, зривало договірні зобов’язання імпортерів щодо своєчасної доставки продукції замовникам”, – йдеться у повідомленні.

У Києві “на гарячому” затримано заступника начальника одного із митних постів столичної митниці, який здійснював регулярні “побори” з компаній-імпортерів. Він вимагав гроші за нестворення штучних перешкод під час митного оформлення зарубіжних товарів. До цієї діяльності він залучив митного брокера, який виступав посередником для ведення “переговорів” з імпортерами та передачі “на гору” одержаних хабарів.

В Одеській області викрито на корупції начальника одного із митних постів. Він діяв у складі створеного ним же злочинного угруповання, до якого входили декілька підлеглих та митний брокер. Зловмисники вимагали від імпортерів різні суми хабарів, які залежали від обсягів та виду товарів.

Трьом чиновникам митниці і двом їхнім спільникам повідомлено про підозру за статтею про одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище (ч.3 ст.368 КК України). Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Раніше СБУ розкрила масштабну корупційну схему на Житомирській митниці, до якої було причетне керівництво цієї установи.

Інспектора Одеської митниці затримали під час отримання хабаря

Джерело