Сало під мікроскопом – чи корисне воно і чим саме

Основні факти про користь сала.

Буквально вчора вчені постійно твердили, що існує безліч доводів про шкоду сала, але минув час і тепер дієтологи почали доводити, що сало є важливим джерелом користі для організму, інформує Ukr.Media.

Нещодавно, були опубліковані результати великого когортного дослідження, яке проводилося на кількох континентах і переконливо довело, що вживання насичених жирів (молочного, тваринного жиру і навіть пальмової олії) сприяє зниженню смертності від серцево-судинних захворювань, незважаючи на високий вміст у них холестерину.

Навіть 35% жирів у раціоні зменшувало ризик смерті від хвороб серця в порівнянні з високовуглеводною дієтою, проте, не варто поспішати починати харчуватися виключно салом. Спочатку прочитайте статтю до кінця!

Основною батьківщиною сала є не наша країна, а Італія. Стародавні римляни використовували сало як поживну їжу для рабів. Вони їли варене та запечене сало. Цей продукт був дуже популярним серед бідняків. Сьогодні найбільше сала їдять у таких європейських країнах як Німеччина, Данія та Франція.

Кілька основних фактів про користь сала

1. Сало є природними ліками проти холестерину. Саме в ньому міститься унікальна речовина — холін. Вона необхідна для підтримання рівня холестерину та загального зміцнення організму.

2. Незважаючи на те, що в салі досить багато калорій (до 800 ккал на 100 грамів) жири менше сприяють ожирінню, ніж швидкі вуглеводи, можливо тому, що набагато краще і надовго насичують.

У 100 г сала міститься 1,5 г білка, жиру 90 г, вуглеводів 0 г, холестерину 85 мг. Крім того, до складу цього поживного продукту входять такі мікроелементи як калій — 14 мг, кальцій -2 мг, фосфор — 13 мг, залізо — 0,2 мг, йод — 6 мкг.

Ходили розмови, що сало має негативну калорійність і не впливає на набір ваги, але це досить маячний міф — 800 калорій не розчиняються у повітрі, вони чудово всмоктуються у кишечнику та надходять у систему енергообміну, як і інші жири.

3. Сало є унікальним за складом продуктом. Воно містить комплекс вітамінів А, Е, D та F, селену, цинк. У ньому дуже багато різноманітних кислот: арахідонова, пальмітинова, олеїнова, стеаринова та лінолева.

4. Сало допомагає роботі легень, тому його часто застосовують народні знахарі. Жири в процесі роботи потрапляють у лімфу та згодом допомагають захистити наші легені.

Майже всі жири, які всмокталися в кишечнику в першу чергу приходять до альвеол. Жири, які ми засвоїли, потрібні для синтезу сурфактанту. Річ у тім, що суть лімфатичного шляху транспортування жирів у кровоносну систему має одну єдину мету — насамперед донести жири до альвеол.

Тому сурфактантна функція пріоритетна. А головний орган жирового обміну — це легені. Сурфактант значно збільшує дихальний обсяг легень за рахунок стабілізації та підтримки форми дихальних альвеол, тому сало застосовують для лікування легеневих захворювань.

Задля справедливості скажемо, що вегетаріанці можуть зміцнювати свої легені за допомогою авокадо та інших жирних продуктів рослинного походження, проте комбінація різних джерел жиру буде найбільш корисною.

5. Сало є потужним джерелом енергії. Також його застосовують для різних масок для нормальної, сухої, старіючої та проблемної шкіри. За допомогою цих рецептів шкіра і волосся набувають чудового вигляду.

Коли ж краще їсти сало?

Найкраще сало перетравлюється вранці і тому найкраще його їсти не за вечерею, а на сніданок. Воно добре поєднується з овочами, або можна вживати як окремий продукт. Також воно дуже корисне із часником. У ньому міститься маса селену, а ще він допомагає перетравлювати жир і очищати судини.

Але існують і протипоказання — для вживання сала, як мінімум, потрібна здорова печінка і підшлункова залоза! Свиняче сало є дуже корисним продуктом для нашого організму, але за умови його вживання в розумних кількостях. Вважають, що норма вживання сала для дорослого організму — 10-20 гр.

Інформація у статті представлена лише з освітніх цілей і не може служити керівництвом до дії. Перед будь-якими різкими змінами свого раціону або застосування будь-яких дієт консультуйтеся з профільним фахівцем.

Джерело