Розстріл українських полонених росіянами: стало відомо з якої бригади бійці

російські окупанти розстріляли трьох полонених військовослужбовців 82-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Українські військові потрапили в полон після отримання поранень і контузій різних ступенів тяжкості.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ з посиланням на командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Як повідомляють у ДШВ ЗСУ, невстановлені особи з числа військових зс рф умисно порушили закони та звичаї війни, перебуваючи на лінії бойового зіткнення в одному з районів Запорізької області. Окупанти порушили 3 статтю Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, а також інші норми міжнародного гуманітарного права, навмисно вбивши людей, які перебувають під захистом в умовах збройного конфлікту.

«А саме, трьох військовослужбовців 82-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України, які вибули зі строю внаслідок потрапляння у полон після отримання поранень та контузій різних ступеней тяжкості», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що кримінальне правопорушення внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, а матеріали справи буде передано Міжнародному кримінальному суду.

У командуванні додали, що тіла загиблих воїнів було евакуйовано з поля бою.

27 грудня в Офісі Генерального прокурора повідомили, що в грудні російські військові біля Роботиного Запорізької області взяли у полон трьох українських захисників. Через годину окупанти їх розстріляли. Українські правоохоронці розпочали розслідування за фактом розстрілу російськими окупантами трьох українських військовослужбовці.

Джерело