Розпочинається Стратегічний огляд оборонних закупівель України

Розпочинається Стратегічний огляд оборонних закупівель України

Фото: Unsplash НАТО та Україна розпочинають Стратегічний огляд оборонних закупівель України

Реалізацію проєкту очолюють фахівці з цих питань із країн НАТО та України в тісній співпраці з Агентством НАТО із закупівель за підтримки Норвегії.

Відбулася інавгураційна конференція щодо заснування Стратегічного огляду оборонних закупівель України. Про це повідомляє Офіс віцепрем’єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції.

“18-19 березня відбулась інавгураційна конференція у Люксембурзі із започаткування Стратегічного огляду оборонних закупівель, одного із флагманських проєктів Комплексного пакету допомоги альянсу. Мета огляду – допомога Україні в реформуванні системи оборонних закупівель з метою її узгодження з практиками і стандартами НАТО”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, це перша зустріч робочих груп, у яких експерти з України та держав-членів НАТО працюватимуть спільно для напрацювання рекомендацій, які мають затвердити на Вашингтонському саміті в липні 2024 року.

“Дані рекомендації стануть основою подальших кроків для забезпечення більшої підзвітності, прозорості й оперативної сумісності, що є частиною підготовки України до майбутнього членства України в альянсі.

Повідомляється, що огляд здійснюється за запитом Міністерства оборони України, а реалізацію проєкту очолюють фахівці з цих питань із країн НАТО та України в тісній співпраці з Агентством НАТО із закупівель за підтримки Норвегії.

Нагадаємо, Міноборони запустило закупівлі за стандартами НАТО. Вже є перший результат – вдвічі зменшились терміни розгляду комерційних пропозицій, що дуже важливо під час війни.

Також повідомлялося, що Пентагон запустив сайт із відстеження військової допомоги США Україні.

Джерело