Російські та білоруські спортсмени не повинні брати участь в Олімпійських іграх в Парижі – президент ПАРЄ

Російські та білоруські спортсмени не повинні брати участь в Олімпійських іграх в Парижі – президент ПАРЄ

20.03.2024 15:20 джерело Президент ПАРЄ Теодорос Руссопулос, у відповідь на рішення Міжнародного олімпійського комітету про недопуск російських та білоруських спортсменів до церемонії відкриття Ігор, продовжує наполягати на повній забороні їхньої участі в Олімпіаді в Парижі.

Як повідомляє джерело, про це ідеться у заяві Руссопулоса, текст якої є в розпорядженні джерелоу.

«Будь-яка перемога цих спортсменів, навіть під нейтральним прапором, може бути відсвяткована і використана як інструмент пропаганди, створення наративу прийняття і нормалізації, який применшує серйозність дій російського і білоруського урядів», – йдеться в заяві.

На думку президента ПАРЄ, неможливо спочатку засуджувати Росію за те, що вона бомбить мирне населення України, викрадає дітей та здійснює масові вбивства, а потім аплодувати спортсменам цієї ж країни.

«Знаючи, що багато з цих спортсменів фактично перебувають на службі в російській армії, і переважна більшість з них отримує державну зарплату», – додав Руссопулос.

Участь росіян також буде «образою для українських спортсменів, кілька з яких загинули через війну, а більшість не мають змоги тренуватися належним чином через руйнування спортивної інфраструктури».

Він нагадав, що торік асамблея, яка об'єднує парламентаріїв 46 країн, ухвалила резолюцію, у якій прямо вказала, що російські та білоруські спортсмени не повинні брати участь в Олімпіаді.

Президент ПАРЄ жалкує, що Міжнародний олімпійський комітет вирішив не дослухатися до закликів парламентарії, тож просить МОК застосувати суворі критерії та гарантувати, що будь-яка участь атлетів Росії та Білорусі не буде використовуватись як інструмент пропаганди.

Джерело