Росіяни планували частково оточити Харків – The Economist

Росіяни планували частково оточити Харків - The Economist

Фото: Міноборони РФ Росіяни під час травневого наступу планували частково оточити Харків

Росіяни продовжують атакувати вздовж майже всієї лінії фронту. Основні зусилля вони зосереджують на Покровському та Куп’янському напрямках.

Росіяни планували частково оточити Харків і тиснути на схід від Печенізького водосховища. Про це у понеділок, 20 травня, з посиланням на “отримані військові плани” пише The Economist.

За даними видання, операція нібито була запланована загарбниками на 15-16 травня, але її перенесли майже на тиждень з невідомих причин.

Росіяни начебто “визначили два напрямки” атаки по обидва боки водойми. Зокрема, наступ на західному напрямку мав бути спрямований на те, щоб вивести російські війська в радіус артилерійської досяжності до Харкова біля села Борщова.

Втім, як вказує видання, їх зупинила 92-га бригада ЗСУ, яка відкинула окупантів на 10 кілометрів від початкової мети.

The Economist додає, що на Вовчанському напрямку план окупантів полягав у тому, щоб прорватися до міста Печеніги.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що російські війська прагнуть атакувати Харків, хоч і розуміють, що це буде “дуже важко”.

Нагадаємо, 17 травня російські війська теж скинули на Харків керовані авіабомби – на Холодногірський район міста. За останніми даними, загинуло четверо мирних мешканців і ще 29 отримали поранення.

Джерело