Росіяни мародерять на Запорізькій АЕС – ЦНС

Росіяни мародерять на Запорізькій АЕС - ЦНС

Фото: Укренерго Призначене РФ керівництво допомагає загарбникам мародерити Запорізьку АЕС

На початку березня 2022 року російські загарбники окупували Енергодар, а 4 березня – Запорізьку АЕС.

Призначений росіянами заступник директора тимчасово захопленої Запорізької атомної електростанції Едуард Атакіщєв допомагає російським військовим вивозити зі станції незадіяне обладнання. Про це у середу, 26 червня, повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).

Місцеві жителі зазначають, що новий “керівник АЕС”, який був відряджений з Ростова-на-Дону, відповідає за підписання фіктивних угод про передання незатребуваного майна станції на потреби російських окупантів, а також їхнього розміщення на території об’єкту.

“Атакіщєв регулярно пересувається в оточенні військових і майже не з’являється в окупованому Енергодарі, а переважно перебуває у Москві”, – повідомляє підпілля. 

Вказується, що вся діяльність Атакіщєва підпорядкована національному центру управління “оборони” РФ.

“Це чергове свдічення того, що росіяни планомірно перетворили ЗАЕС на військовий об’єкт”, – вважають в ЦНС. 

Внаслідок продовження російської окупації ситуація на Запорізькій АЕС погіршується і після повернення під контроль України для її відновлення і перезапуску знадобляться роки.

Україна наблизилася до деокупації Запорізької атомної електростанції після Глобального саміту миру у Швейцарії. Про це заявив президент Володимир Зеленський 

Нагадаємо, раніше у МАГАТЕ заявили про три прямі влучання, здійснені у захисні конструкції головного реактора ЗАЕС. Росатом традиційно звинуватив в ударі українських військових.

Джерело