Росія вкрала 46 дітей із Херсона – NYT

Росія вкрала 46 дітей із Херсона - NYT

Фото: ТАСС (иллюстрация) На початку повномасштабного вторгнення країна-агресор вивезла з Херсону 46 дітей

Українські родини переживають важкі емоційні травми через розлуку з дітьми, а діти стикаються з асиміляційним тиском у нових умовах.

На початку повномасштабного вторгнення країна-агресор вивезла з Херсону 46 дітей, про місцезнаходження яких досі нічого не відомо. Про це у неділю, 2 червня, йдеться у статті NYT.

Вказується, що діти були вивезені з дитячого будинку. 

Журналісти підкреслюють, що хоча російські посадовці стверджують, що “врятували дітей”, проте те, що з ними трапилося, “може становити воєнний злочин”.

У свою чергу, голова Офісу президента Андрій Єрмак, коментуючи статтю вказує, що  Росія не тільки відмовляється співпрацювати щодо повернення дітей, але й намагається “перевиховати” їх.

Так, деякі з них усиновлюються російськими родинами, інші ж залишаються в інтернатах.

“Українські родини переживають важкі емоційні травми через розлуку з дітьми, а діти стикаються з асиміляційним тиском у нових умовах”, – сказав Єрмак. 

Він підкреслив, що Україна закликає світову спільноту посилити тиск на РФ для повернення дітей, але процес ускладнюється через політичні та бюрократичні перешкоди.

“Міжнародні організації, такі як ООН, продовжують працювати над тим, щоб забезпечити повернення дітей, однак швидких результатів досягти важко через опір російської влади та складну міжнародну ситуацію”, – зазначає Єрмак.

Він наголосив, що сім’ї, розлучені війною, продовжують сподіватися на возз’єднання зі своїми дітьми.  

“Це питання залишається однією з найболючіших тем для українського суспільства, яке постраждало від війни. Ми працюємо для того, щоб повернути всіх”, – резюмував ситуацію очільник Офісу президента.

На канікули до окупантів: РФ посилює депортацію українських дітей

Джерело