Росія готує другу фазу наступу на Харківщині – ISW

Росія готує другу фазу наступу на Харківщині - ISW

Фото: 92 ОШБР ім. Івана Сірка Російські сили можуть стримувати багато резервів Північного угруповання військ

Аналітики припускають, що росіяни продовжать спроби відтягти українські сили з інших ділянок фронту.

Підкріплення для російських військових на Харківщині вказує на спроби відтягнути українські сили з критичних ділянок лінії фронту на сході України. Імовірно, росіяни планують почати другу фазу свого наступу на Харківщині. Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти зазначають, що головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський і Генштаб України 30 травня повідомили, що російські військові перекидають підрозділи, додаткові полки і бригади з інших ділянок лінії фронту та з полігонів до Стрілеча-Липці і Вовчанськ. днак цих сил недостатньо  для повномасштабного наступу та прориву.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов також повідомив, що російські війська перекидають резерви на Липцівський і Вовчанський напрямки, щоб залучити і закріпити якомога більше українських сил на півночі Харківської області та зберегти нинішній темп наступальних дій РФ у цьому районі.

Аналітики зауважили, що перекидання російськими військовими підкріплення до Харківської області вказує на те, що вони, ймовірно, продовжують приділяти пріоритет зусиллям з відтягнення українських сил з критичних ділянок лінії фронту на сході України та спроби створити “буферної зони” на півночі Харківської області.

Російські сили можуть стримувати багато резервів Північного угруповання військ, яке укомплектовано елементами 11-го армійського корпусу, 44-го АК та 6-ї загальновійськової армії — усі частини російського Ленінградського військового округу (ЛВО), припускає ISW.

Поки це угруповання військ не наближається до запланованої кінцевої чисельності в 50 000-70 000 осіб. Але й на верхній межі заявленої кінцевої чисельності, воно не матиме необхідної живої сили, для проведення успішної операції з оточення або захоплення міста Харкова, вважають аналітики.

Як відомо, російські загарбники продовжують штурмові дії в районі міста Вовчанськ у Харківської області. Разом з тим найскладніша ситуація зберігається на Покровському напрямку.

Джерело