РФ утримує в неволі понад 400 українок

РФ утримує в неволі понад 400 українок

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими Понад чотири сотні українських жинок перебувають у російському полоні

Росіяни не пускають представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримання полонених у Росії й на тимчасово окупованих територіях.

У російській неволі перебувають 403 українські жінки, чимало з них – цивільні. Про це в п’ятницю, 24 травня, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Повідомляється, що численні звернення з вимогою повернути жінок російська сторона ігнорує.

“Умови утримання українських жінок у російській неволі не відповідають Третій Женевській конвенції про поводження з військовополоненими. Визволені з полону жінки говорять серед іншого про приниження, негуманні умови утримання, недостатнє харчування, неможливість отримати кваліфіковану медичну допомогу та зв’язатися з рідними”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, росіяни не пускають представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримання полонених у Росії й на тимчасово окупованих територіях (відомо про понад 100 таких місць).

Повідомляється також, що є зниклі безвісти жінки, доля яких невідома з 2014 року. 

Нагадаємо, Папа Римський сказав, що готовий сприяти обміну полоненими.

Третина обміняних українських полонених вважалися зниклими безвісти

Джерело