РФ шість разів на день використовує хімзброю – посол

РФ шість разів на день використовує хімзброю - посол

Фото: Міноборони РФ Хімічні війська Збройних сил РФ

З початку року в Україні зафіксували 346 випадків застосування токсичних хімічних речовин окупантами.

Російські війська все частіше використовують хімічну зброю проти українських захисників. Від початку 2024 року зафіксовано 346 випадків її застосування. Про це заявив посол України в Нідерландах Олександр Карасевич, передає у суботу, 9 березня, Укрінформ.

“Лише в 2024 році ми зафіксували 346 випадків застосування токсичних хімічних речовин – це еквівалентно шести порушенням РФ конвенції на день. Застосування хімічної зброї розглядається ворогом як засіб досягнення тактичної переваги і деморалізації ЗСУ. Мета застосування – отруєння військовослужбовців ЗСУ та виштовхування їх з укріплених позицій”, – заявив Карасевич.

Посол зазначив, що станом на 1 березня 2024 року розслідуються 1060 випадків застосування хімічних речовин окупантами – вже підтверджено 72 факти такого використання. Зазвичай ворог здійснює такі атаки за допомогою БПЛА, скидаючи з них газові гранати типу К-51.

“Станом на лютий 2024 року – 946 випадків надання медичної допомоги українським військовослужбовцям у зв’язку з отруєнням невідомою речовиною, що сталися в районах бойових дій, зареєстровані в закладах охорони здоров’я України”, – констатував Карасевич.

Українська влада активно збирає докази, пов’язані з порушеннями Росією конвенції, і надаватиме технічному секретаріату Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) та державам-учасницям інформацію про хід розслідування у встановленому порядку, додав посол.

Нагадаємо, на початку березня повідомлялося, що росіяни застосували хімзброю на Запорізькому напрямку.

Україна повідомила в ОБСЄ про сотні російських хіматак

Джерело