Путіна треба спустити з неба на землю – Зеленський

Путіна треба спустити з неба на землю - Зеленський

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський виступив під час засідання Ради Україна-НАТО

Для цього українцям потрібні системи ППО Patriot, артилерійські снаряди, далекобійна зброя, авіація і швидкість постачань, зазначив президент.

Україна може спустити Росію і її лідера Володимира Путіна “з неба на землю”, але для цього потрібно задовольнити п’ять нагальних потреб ЗСУ. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час засідання Ради Україна-НАТО у п’ятницю, 19 квітня.

За його словами, українцям потрібні системи ППО Patriot, артилерійські снаряди, далекобійна зброя, авіація і швидкість постачань.

“Ми говоримо про це прямо: для оборони нам потрібно ще сім Patriot або подібних систем ППО, і це мінімальна кількість. Вони можуть врятувати безліч життів і реально змінити ситуацію. У вас є такі системи. Будь ласка”, – сказав президент.

Зеленський нагадав, що вже давно йде розмова про 1 млн артилерійських снарядів для України. За його словами, їх треба нарешті доставити на передову.

Також ЗСУ потребують більше далекобійної зброї – ракет і артилерії.

“Це абсурдно, коли партнери бояться своєї сили. Що більше в руках наших бійців далекобійної зброї, то ближчий мир. На лінії фронту зараз дуже потрібні ракети великої дальності та артилерія”, – зазначив він.

Президент нагадав, що Україна потребує сучасної авіації. На поточний момент існує коаліція винищувачів, тому потрібна достатня кількість літаків, щоб реально подолати російський повітряний флот.

“Справа не в кількості обіцянок, а в реальній кількості літаків у небі”, – підкреслив глава держави.

“І п’яте – це швидкість. Цього року ми не можемо чекати на ухвалення рішень. Прошу вас якнайшвидше розглянути наше прохання про вашу рішучість – кожен із його елементів”, – заявив Зеленський.

Він додав, що українське небо має знову стати безпечним і “Путіна треба спустити з неба на землю”.

“Це реально. І це повністю залежить від вашого вибору. Це вибір, чи справді життя всюди однаково цінне. Це вибір, чи однаково ви ставитеся до всіх партнерів. Вибір, чи справді ми союзники”, – резюмував президент.

Раніше стало відомо, що Німеччина передасть Україні додаткову систему ППО Patriot. Інформацію підтвердив президент Володимир Зеленський після розмови з канцлером Олафом Шольцом.

А напередодні з’явилась інформація, що Німеччина знайшла ще шість систем Patriot для України.

Джерело