Психологія саморуйнування: 5 психологічних проблем, які «ламають» жінок через матерів

З цим стикаються багато жінок.

Багато психологів завжди прагнуть копнути глибше, шукаючи коріння психологічних проблем в дитинстві. І правильно роблять — ну не може такий важливий період становлення особистості бути не важливим. Швидше, навпаки — саме дитячі проблеми розкажуть про дорослу людину набагато більше, ніж вона сама про себе. У даній статті ми розглянемо дуже поширений випадок — нелюбимі жінки, їх очеретину психологію, інформує Ukr.Media.

Психологи впевнені, що навіть якщо жінка не усвідомлює це і не може собі зізнатися, все одно ці проблеми дають про себе знати, запечатані в глибинах самосвідомості.

Мова йде про нелюбимих матерями дочок — навіть якщо вони вже виросли, це важливо і зараз. Причому це глибше, ніж здається на перший погляд. Ці помилки роблять багато жінок, які у свій час недолюбили своїх дочок, а розплачуватися доводиться, звичайно, не їм.

5 психологічних проблем, які «ламають» жінок через матерів

Я не нормальна. Яким би не було поняття «нормальності» розтяжним, непохитний авторитет матері у суспільстві зламає будь-які логічні спроби дочки подумати, а чи це правда. Починається все з того, що дочка, будучи дитиною, не може повною мірою усвідомити, що мати не права. Найчастіше, так: це дочка не права, безправна, не нормальна, і все тут. А я доросла, мені видніше. І дівчинка ще з дитинства вкорінюється в думці, що вона «не така, як усі», в негативному сенсі, звичайно ж.

Я нічия, для мене тут немає місця. Мати, яка не любить дочку і не в силах приховати це, формує у дитини саме таке сприйняття самої себе. Будучи зненавидженою, майбутня жінка не відчуває себе частинкою сім'ї, лише безправним тягарем, утриманкою, якій «ніхто нічим не зобов'язаний». З таким почуттям вона буде будувати і свою сім'ю, з дитинства акумулюючи в собі почуття непотрібності. Психологічно така жінка ніби відсутня у відносинах.

Це я винна. Деякі матері настільки психологічно незрілі, що в якості заспокоєння, з-за неможливості нести тягар своєї батьківської нікчемності, перекладають відповідальність на дітей. За статевою ознакою найчастіше саме на майбутню жінку, свою дочку. Причому, багато хто робить це цілком свідомо, вганяючи чадо в безодню самобичування. Як ви думаєте, як буде почувати себе дитина, якій постійно кажуть «Це ти винна» (вінець паскудства — в розлученні), «Без тебе було так добре», «Навіщо ти прийшла?», банальне «Все через тебе», «Ти винна». У кращому випадку це виллється з віком у таку психологічну рису, як самокритичність.

Любов — не для мене. Психологічно жінка, яка зростає в стані вічної нелюбові людини, яка принесла її у цей світ, ніби з молоком матері вбирає думку про те, що вона апріорі не заслуговує любові. Це ламає і позбавляє жінок віри в себе.

Самотність. По-перше, повернемося до культу материнства. У більшості людей живе в голові стереотип про те, що «Мати завжди права», «безумовна Любов матері» і дівчинку ніхто не розуміє. Зазвичай все списують на перехідний вік, дитячу психіку, невдячність і перебільшення. Це робить людину ще більш самотньою, бо шукати підтримки нізвідки. Друге — дівчинка, яка думає, що вона гадка і зіпсована, навряд чи зможе довіритися комусь, заздалегідь припускаючи, що люди її засудять. Бути може, розсудлива людина і знайшлася б, та не факт, не факт. А потім вже буває пізно, допоможе тільки психолог.

Джерело