Психологи розвінчали міф про те, що протилежності притягуються

Щасливі тільки схожі люди.

Ми мільйон разів чули, що протилежності притягуються. Насправді ж все не так. Закони психології і закони фізики не схожі, особливо якщо справа стосується любові, інформує Ukr.Media.

Тільки в казках принци на білому коні закохуються в простачок. Насправді ж все не так. Звичайно, бувають винятки, але суспільство побудоване так, що зручніше створювати відносини двом схожим і приблизно рівним людям.

Засудження друзів і близьких

Люди з двох різних сфер можуть почати відносини, але цьому будуть протистояти, приміром, батьки. Історія знає масу прикладів, коли один закоханий був ніким, а другий багатим і знаменитим, і у них все виходило, але в більшості випадків так не відбувається.

Батьки обов'язково будуть проти. Якщо батьки не проявлять негативу, це зроблять друзі і подруги. Одні будуть заздрити успіху, інші відкрито заважати з якихось інших причин. Подолати це допоможуть тільки дуже сильні почуття.

Іноді засудження діє в протилежному напрямку. Люди дивні істоти, тому можуть робити щось всупереч, щоб довести собі і іншим, що задумане можливе і здійсненне.

Відмінності в мисленні і світосприйнятті

Спочатку дві абсолютно різних людини будуть притягуватися, тому що їм цікаво пізнати один одного. Далі, коли настане час пізнати людину ближче, вона здасться холодною, тому що у неї інший погляд на життя, інші принципи, інтереси.

Закохані люди, які належать до різних світів, почнуть конфліктувати або удавати, що все нормально, але протриматися довго вони не зможуть. Психологи кажуть, що і це можна подолати, але у такому разі закоханим необхідні спільні інтереси.

Тим, хто дуже схожий, має схожі інтереси, дуже просто знаходити спільну мову. Якщо люди відпочивають однаково, то їм не потрібно буде йти на компроміси. Наприклад, якщо один любить спорт, а інший дивитися фільми і читати книги, то відпочивати разом і отримувати задоволення буде досить складно.

Різниця у віці

Особливо великою проблемою буде різниця у віці. Якщо люди не схожі саме цим параметром, то їх чекають перешкоди на шляху до щастя. Вся справа в психологічному віці, який теж, швидше за все, різний.

Якщо ж люди відрізняються віком зовнішнім, а всередині вони обоє молоді, то такий союз стане достатньо міцним. Деякі психологи й експерти у відносинах вважають, що ідеальна різниця у віці варіюється від 3 до 7 років. Повністю рівний вік може бути негативним, особливо якщо чоловік і жінка дуже молоді.

Лідерство і придушення

Дуже різні люди практично в ста відсотках випадків діляться на яскраво виражених лідерів і відомих особистостей, які займають другорядні ролі. У стосунках завжди є той, чия думка трохи більш важлива, але в разі мезальянсу ймовірність безроздільного правління вища.

Само собою, це погано позначається на довговічності відносин і на їхній якості. Далеко не всім подобається відігравати другорядну роль, залишаючи всі лаври другій половинці. Повністю однакові люди, будучи лідерами, теж не матимуть успіху, але якщо між ними є мінімальна різниця, то це вже добре.

Міф про протилежності, які притягуються живий досить давно. Люди в якийсь момент почали вірити в те, що дві різних людини підходять одна одній, як шматочки пазлу. Тільки вони забули, що шматочки цієї мозаїки мають однаковий розмір і схожі за кольором, адже є частиною однієї картинки. Те ж саме відбувається і з людьми. Все має бути в гармонії, тоді сумісність буде найкращою.

Джерело