Психологи розповіли, як смартфон насправді впливає на дітей: тяжкі наслідки

Уся правда про вплив гаджетів на інтелектуальний розвиток дитини.

Багато дітей, навіть найменших, уже користуються смартфонами та планшетами, але це загрожує серйозними наслідками. Спочатку це проявляється в сутулості, погіршенні зору і гіподинамії (недостатня рухливість), інформує Ukr.Media.

Далі ситуація лише погіршується, розповіли психологи.

Далі ми отримуємо залежність від девайса, пристрасть до життя у віртуальних світах, небажання жити в реальному світі та справжній взаємодії, примхи та істерики у відповідь на обмеження експлуатації гаджетів.

Дитина на відміну від дорослого не вміє оцінювати далекоглядно наслідки, які "подарують" девайси. Для дитини все це як гра: "Завтра менше буду в телефоні".

У дитини зникає необхідність вчитися, запам'ятовувати — адже на все є відповіді в телефоні. Він стає найкращим і єдиним другом, заявили експерти.

За їх словами, витягнути дитину з так званого цифрового життя можуть саме батьки.

Живим спілкуванням, батьківською любов'ю, увагою, показуйте нові види розваг і захоплень, мотивуйте досягати успіху в тих починаннях, які зацікавили дитину.

Зараз це дуже гнучка людина, яку не так складно чимось захопити, чи то спорт, чи то будь-які види освітніх програм, зазначили психологи.

Фахівці вважають, що дітям не варто проводити в телефоні понад півтори години на добу. Причому час дитини краще навчити не разом витрачати цей час, а з перервами.

Психологи прихильники позиції, що для дошкільнят, що менше — то краще, в межах пів години на день. Першокласники, початкова школа — загальною сумою за день до півтори години. Краще — менше.

Джерело