Психологи розповіли, як не зірватися під час дієти

Емоційно заборона сприймається як позбавлення задоволення.

Багатьом знайоме відчуття «дієтичної туги», коли ви довго обмежували себе в їжі, щоб схуднути. Це важко подолати бажання — обов'язково з'їсти щось із заборонених продуктів. Навіть емоційно дієта сприймається як позбавлення задоволення і навіює почуття туги. Про те, як не потрапити до цієї пастки, розповіли психологи, інформує Ukr.Media.

Експерти стверджують, що немає різниці, якої саме дієти ви дотримуєтеся — важливо її дотримання. Навіть одного разу зірвавшись, буває дуже важко продовжити обмежувати себе: як би і допомогла дієта кілька років тому, але застосувати її знову буде проблематично через зрив.

У такому разі буде корисною реалотерапія з когнітивної психології. Цей спосіб націлений на те що, щоб допомогти людині не сприймати дієту як жахливе обмеження. Психолог аналізує переконання пацієнта, через які у нього виникла надважливість продуктів, які зараз неприпустимі. Бо чим більша важливість, тим сильніша емоційна реакція на заборону.

Зазвичай, ці переконання звучать, як: «Я повинна сидіти на дієті і в ній немає страв, які мені подобаються. Заборонені продукти манять мене, але мені не можна їх їсти. Я не можу скинути зайві кілограми без зусиль».

Психологи радять порівняти ці переконання з такими: «Я можу їсти шкідливу їжу, яка привела мене до зайвої ваги. Але це моє рішення — продовжувати дотримуватися дієти заради стрункості, здоров'я та краси. Я не хочу дорікати себе слабкістю, об'їдаючись шкідливою їжею. Шлях до ідеальної фігури важкий, але без цього немає результату. Я вибираю тіло, яким задоволена, а не шкідливу їжу».

З таким настроєм тримати дієту буде емоційно набагато легше. Для кращого ефекту запишіть ці переконання і повторюйте 2-3 десь у день.

Джерело