Психологи перерахували 5 способів виховати впевнену в собі дитину

Як допомогти своїй дитині вирости людиною з адекватною самооцінкою.

Як пояснили психологи, завдяки цим правилам у дітей формується здорова самооцінка — і це дуже допомагає їм у дорослому житті, інформує Ukr.Media.

Фахівці говорять, що виростити психічно стійку дитину, з адекватною самооцінкою та високою впевненістю в собі можуть тільки такі самі батьки. Якщо в них самих із самооцінкою проблеми, то цю проблему вони з високою часткою ймовірності передадуть у спадок.

Людина — це тварина з класу ссавців, а вони беруть приклад зі старших і розвиваються за аналогією. Але це тільки одне правило, якого дотримуються батьки впевнених у собі дітей. Є ще чотири.

Дитину потрібно вчити вибирати

Починати з малого: що носити, чим займатися у вільний час, яке хобі обрати, які книжки читати і в які іграшки грати. Тільки дорослі в силах допомогти дитині зрозуміти, що їй насправді цікаво і що подобається: дайте спробувати всього потроху.

У межах можливостей, звісно, уточнили психологи.

Дитина зазнала невдачі? Дайте зрозуміти, що це тимчасово

Не вийшло — так це поки не вийшло, потім обов'язково вийде. Не зумів чогось, не домігся — але це тільки поки не зумів, але обов'язково зуміє пізніше.

Проявляйте любов і тепло

Це не повинно залежати від успіхів чи невдач. Хвалити тільки за п'ятірки, обіймати тільки за отримані грамоти і похвали — це не дуже правильно. За словами експертів, зв'язку між гарними оцінками та увагою батьків узагалі бути не повинно. Дитина має знати, що ви любите її просто так, а не за хороші вчинки та відмінне навчання.

Хваліть дитину правильно

Психологи радять використовувати найздоровіший посил: не казати, що дитина найкрасивіша, найрозумніша, найсильніша або найспортивніша. Пояснюйте, що ваша дитина — унікальна, і ви любите її такою, якою вона є. І навіть Еверест заради вашої любові їй підкорювати необов'язково.

Джерело