Примусове переміщення понад 150 засуджених з Херсонщини – повідомлено про підозру колишньому пенітенціарію | Кримінал

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому представнику пенітенціарної служби заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни.

За даними слідства, у травні 2022 року 45-річний підозрюваний очолив створений на базі захопленої ДУ «Херсонський слідчий ізолятор» окупаційний «Слідчий ізолятор № 1». 

У жовтні того ж року чоловік отримав наказ про організацію примусового переміщення засуджених з Херсона спочатку до «Голопристанской исправительной колонии (№7)», далі – до інших місць ув’язнення на ТОТ та депортацію в рф. 

Під безпосереднім контролем та за участі підозрюваного його підлеглими, а також працівниками установ виконання покарань рф, забезпечено незаконне переміщення на «спеціальному транспорті» більше 150 громадян України на лівобережжя Херсонської області. 

У подальшому деяких з них перемістили на інші тимчасово окуповані території України, інших – депортовано у рф. Наразі встановлено місце перебування кількох засуджених – їх утримують в аналогічних установах на території країни-агресорки або в тимчасово окупованому Криму. Доля інших залишається невідомою.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури

Джерело