Про що свідчать прищі на обличчі та що потрібно знати про лицьові висипання

Про які проблеми з організмом сигналізують прищі на обличчі.

Запалення, прищі і дрібна висипка на обличчі повинні насторожити кожну. І не лише тому що це псує зовнішній вигляд, але і говорить про проблеми в організмі, інформує Ukr.Media.

Пройшли холоди і кожна з нас знову починає розглядати себе в дзеркало з інтересом, а не байдуже перевіряючи — чи все добре з обличчям. І, хтось може звертати увагу на всілякі висипання, які з'являються на різних частинах обличчя. Про що вони говорять і як від них позбутися? Ми все розповімо і про все попередимо.

Наш організм — ідеальний механізм, значення в якому має кожна "шестерня" і "деталь". До того ж він налаштований так, що може легко попередити людину про проблеми, які відбуваються всередині ідилічної системи. Не думайте, що прищики, які із завидною періодичністю з'являються на тих чи інших ділянках обличчя, свідчать лише про те, що вам потрібно не забути записатися на прийом до косметолога. Насправді висипання на певних фрагментах вашого обличчя буквально сигналізують про неприємності, з якими стикається будь-який з ваших внутрішніх органів. Лікувати потрібно не наслідок, а викорінювати причину — лише так ви зможете нарешті отримати чисте і свіже личко. Тому наступного разу, коли побачите черговий висип на лобі, щоках або скронях, не поспішайте бігти на чистку, а уважно прочитайте наш наступний матеріал, з'ясуйте, який орган вимагає особливої турботи і йдіть на прийом до вузькопрофільного фахівця.

Підборіддя

Якщо найчастіше висипання у вас з'являються на підборідді і в нижній частині обличчя, то швидше за все вам необхідно якомога швидше записатися на прийом до ендокринолога. Саме за гормональний фон і щитовидну залозу відповідає ця ділянка обличчя. Також прищі на підборідді можуть свідчити про неправильне травлення або проблеми з ротовою порожниною.

Лоб

Лоб — одна з найбільш проблемних ділянок вашого обличчя, тому визначити в чому саме причина появи прищиків тут буде досить складно. По-перше, зверніть увагу на те, як ви змиваєте декоративну косметику. Якщо недостатньо ретельно, то можете готуватися до нових висипань. По-друге, проблема може полягати в поганому шампуні, який потрапляє на лоб і травмує його. По-третє, висип у верхній частині чола сигналізує про проблеми з товстим кишечником, а нижній — з тонким. Якщо прищі з'явилися в зоні початку росту волосся, винні збої в роботі жовчного і сечового міхура.

Скроні

Замаскувати прищі на скронях — простіше простого, але ось набагато складніше виявити причину їх появи. З одного боку, подібні висипання говорять про нестачу води у вашому організмі, а з іншого можуть мати на увазі проблеми з певними органами. Скроні — проєкція жовчного міхура, тому і неполадки потрібно шукати саме там. Ще один винуватець — травна система, а саме неправильне харчування. Зашлакований кишечник просто виділяє токсини, а кров розносить їх по організму.

Перенісся

Не дуже приємно спостерігати "зірку" в лобі, а особливо коли вона нариває, червоніє і перетворює вас в відверте чудовисько. Якщо у вас з регулярною періодичністю з'являються проблеми з цією ділянкою обличчя, то вам потрібно звернути увагу на печінку, а точніше на те, скільки "неправильної" їжі ви зазвичай споживаєте. А ось чорні точки на самому носі свідчать про закупорку сальних залоз, які до того ж мають звичай запалюватися.

Щоки

Причиною появи прищів на щоках може бути банальна відсутність правил особистої гігієни. Подумайте тільки, скільки бактерій знаходиться на екранах наших телефонах, але ж потім саме до щік ми підносимо наші засоби зв'язку. І забудьте про те, щоб підпирати в задумі щоку рукою. Або хоча б постійно користуйтеся антибактеріальним доглядом. Крім того, можливо прищі в цій області обличчя — причина проблем з легкими, а ось якщо висипання з'явилися на крилах носа, то безумовно з вашими бронхами не все в порядку.

Губи

У цій області прищі з'являються вкрай рідко і в більшості випадків як результат того, що ви недостатньо сумлінно змиваєте губну помаду. Втім, часом висипання на цій ділянці говорять про біду з травною системою, наприклад, якщо вас турбує здуття живота, розлади шлунку або запори.

Прищі і висипання можуть свідчити про багато речей. Наприклад, про те, що ви погано доглядаєте за своєю дермою, не змиваєте макіяж або робите це недостатньо ретельно. Але найчастіше висип з'являється як результат порушення роботи ваших внутрішніх органів. Прищі — серйозна проблема, яку не можна відкладати на безвік, адже замаскувати почервоніння ви легко можете за допомогою косметики, а ось проблеми з організмом в домашніх умовах вирішити навряд чи вдасться.

Джерело