Причини, які викликають різь і біль в очах вранці після сну

Чому ранком болять очі.

Існує безліч причин через які можуть боліти очі вранці. Дискомфорт в очному яблуці виникає через втому, застуду, пошкодження слизової і судин. Точну причину зможе визначити тільки фахівець. До нього потрібно звертатися, якщо очі болять вранці постійно, а якщо це рідкісне явище, то, можливо, просто потрібно виспатися, інформує Ukr.Media.

Причини очного болю вранці

Якщо людина не має проблем з очима і тут раптом після сну вони почали боліти, то, швидше за все, очі просто не встигли відпочити під час сну. Варто пам'ятати, що дорослій людині необхідно спати від 6 до 8 годин. До того ж, обстановка повинна бути відповідною для сну — в приміщенні потрібно відключити всі світлові прилади. У повній темряві людина розслабляється, а разом з нею і весь її організм. Повноцінний сон відновлює сили і дозволяє очам повністю відпочити.

Очі вранці можуть боліти, якщо перед сном людина довго працювала за комп'ютером або читала при поганому освітленні. З цим варто бути обережним, адже такий спосіб життя може порушити рефракцію і призводити до погіршення зору.

Жінки часто скаржаться на біль в очах вранці лише тому, що ввечері погано змили косметику. Частинки хімії накопичуються в віях і призводять до запалення. Надалі очі болять, ріжуть і сверблять. Те ж саме може виникнути, якщо на ніч погано вмиватися, адже частинки пилу з обличчя можуть з легкістю потрапити на слизову оболонку ока і пошкодити її.

Обов'язково на ніч варто знімати контактні лінзи. Носити їх потрібно обережно. Кожен незручний рух може привести до пошкодження поверхні очного яблука, а воно помститься ранковим болем.

Очі можуть боліти через механічні пошкодження, які не помітні. Людина не надасть цьому значення, але травма нагадає про себе вранці, коли після сну очні м'язи почнуть напружуватися. Травму очного яблука може нанести навіть дрібна смітинка.

При частих очних болях необхідно здати аналіз крові на алергени. Можливо дискомфорт виникає саме через алергію. Також не варто дивуватися, якщо очі болять у застудженої людини.

Біль вранці може бути симптомом розвитку очної хвороби, такої як кон'юнктивіт, цикліт, увеїт та інші.

Як швидко зняти втому з очей

Зняти очний біль, викликаний втомою, можна швидко завдяки гімнастиці. Її потрібно робити не лише в критичних ситуаціях, але і час від часу, займаючись за комп'ютером:

  • відвести очі від монітора і подивитися на якийсь предмет далеко, потім перевести погляд на річ, що лежить поруч, потім знову подивитися на предмет далеко. Повторювати вправу протягом 20 секунд;
  • закрити очі і помасажувати пальцем очне яблуко — спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти. Виконати чотири обертання;
  • не відкриваючи очі, переміщати очне яблуко вгору-вниз. Повторити кілька разів;
  • дивлячись прямо, інтенсивно поморгати протягом 30 секунд.

Закріпити результат гімнастики рекомендується зволожуючими краплями, які може виписати тільки офтальмолог. Спеціаліст підбере препарат індивідуально до випадку, оскільки краплі можуть мати як лікувальний ефект, так і просто змочувати поверхню очного яблука. Ставити діагноз самостійно не рекомендується.

Джерело