Причини, через які щасливі сім’ї розвалюються, а скандалісти живуть разом роками

Чому ж так відбувається, розповіли психологи.

У кохані буває багато суперечностей. Часто люди живуть душа в душу і не лаються, а тоді розходяться, а скандалісти і любителі посваритися залишаються парою на довгі роки і десятиліття, або зовсім на все життя. Прийшла пора дізнатися, чому так відбувається, інформує Ukr.Media.

Замовчування проблем

Скандалісти завжди говорять про все безпосередньо, через що промовляють свої проблеми, а не збирають всередині образи. Ті ж пари, що ніколи не сваряться, не роблять цього тільки з тієї причини, що бояться сказати щось неприємне, засмутити другу половинку. Також частою причиною замовчування є спроба створити ідеальний образ в очах оточуючих. Це дуже небезпечно, адже в такому випадку пара може розпастися ще швидше.

Не люблять ділитися поганими емоціями і скаргами перфекціоністи, а також люди, якими керує страх. У любові не можна боятися. Потрібно говорити про те, що вам не подобається. Так, ви можете розлучитися, але ви зате розлучитеся раніше і менш болісно, ніж якщо це станеться потім, коли все приховуване роками миттєво спливе назовні. Швидше за все, в такому випадку станеться вибух — це буде не просто розставання, а справжній потік з негативу, адже якщо стримувати в собі погані емоції, вони все одно знайдуть вихід.

Бажання жити не заради себе

У щасливих парах, які є щасливими лише на перший погляд, багато людей живуть не заради себе і власного розвитку, а заради другої половинки або заради дітей. В результаті ідилія перетворюється в кошмар наяву. Щасливі пари — це не ті, в яких всі стараються в першу чергу один для одного або для дітей. Щасливі пари — це ті, в яких люди відчувають свободу, легкість.

Страх перед змінами

Пари, в яких усе добре, але лише поверхнево, люди дуже бояться змін. Наприклад, вони живуть один з одним п'ять років, але не лаються і не хочуть провокувати один одного на негативні емоції. Якщо все добре, то таким парам просто не хочеться руйнувати цю стабільність. Вони думають, що якщо щось зміниться, любов пропаде. Насправді, так буває далеко не завжди, тому якщо ви відчуваєте або на сто відсотків впевнені у тому, що потрібно щось міняти, не бійтеся робити це.

Нудьга

Іноді люди в ідеальному шлюбі розуміють, що їм нудно, тому шукають порятунку в походах «наліво», у флірті з кимось іншим, або ж починають захоплюватися нехорошими звичками. Людині властиво звикати до всього. Якщо любов занадто світла і не має жодної темної цятки, це теж не добре. Людям потрібні емоції, драйв. Це не означає, що потрібно кидати всі справи і кидати всі сили на пошуки гострих відчуттів.

Небажання брати відповідальність за двох

Іноді у коханні бувають такі ситуації, коли потрібно, щоб хтось один взяв управління відносинами на себе. Зустрічаються складні періоди, в які важливо приймати рішення швидко і з холодною головою. В ідеальних парах дуже часто панує повна рівноправність, що не завжди добре. У відносинах важливо, щоб кожен міг в разі чого взяти на себе відповідальність за доленосні рішення, які іноді доводиться приймати наодинці.

Потрібно, щоб кожен відповідав за свою сферу, в якій він профі. Якщо жінка-дієтолог вважає, що потрібно терміново змінити харчові звички її дитині, то значить потрібно це зробити. Якщо чоловік, який заробляє на життя, думає, що зараз найкращий час для перебудови будинку, то потрібно зробити так, як він говорить. В ідеальних парах це порушено. Кожен не хоче образити іншого, тому вважає своїм обов'язком дізнатися його думку. Це не правильно. У скандалістів такого немає. Там кожен відстоює свою думку, тому рішення приймаються швидко і правильно, нехай і не без лайки.

Ще один приклад такої ситуації — покупка квартири (оформлення іпотеки). Потрібно, щоб рішення приймав той, хто розбирається в питаннях, пов'язаних з іпотекою. Спільне рішення буде потрібно в тому разі, якщо обоє не компетентні в цьому питанні, або, навпаки, знають всі підводні камені і добре розбираються в дрібницях.

Джерело