Причина частих захворювань дитини криється в тонкому зв’язку з батьками

Як діти своїми хворобами відпрацьовують проблеми матерів.

Багато мам ставлять собі питання: чому так часто дитина хворіє і що з цим робити? У пошуках відповіді деякі батьки, виснажені постійними відвідинами медичних кабінетів, в результаті приходять до психологів, що займаються психосоматикою. Причина дитячих захворювань криється в тонкому зв'язку між мамою і дитиною, інформує Ukr.Media.

Психосоматика — напрямок в медицині і психології, який вивчає, як переживання і душевне нещастя впливають на фізичне здоров'я людини, викликаючи різні захворювання.

Причиною багатьох дитячих захворювань є проблемні дитячо-батьківські відносини, і у першу чергу, в тісному зв'язку дитини з мамою, особливо до досягнення нею 12-річного віку.

Дитина до 12 років — це лакмусовий папірець всього того, що відбувається в сімейній системі. Прекрасно бачачи і зчитуючи стану мами, всі переживання, відчуття, в тому числі пригнічені емоції, дитина прагне полегшити її стан.

Ця система спрацьовує на несвідомому рівні: дитина готова розділити мамин біль, щоб насправді убезпечити самого себе. Якщо мама (або тато) не в настрою або чимось пригноблена, то не зможе надавати підтримку молодшим в сім'ї, і тоді, щоб запобігти такому варіанту розвитку подій, дитина "бере вогонь" на себе, сама страждаючи фізично або душевно.

На прийомі у психолога батьки хворих дітей просять "щось зробити" з їх малюком, а насправді, якщо розглядати з позиції психосоматики, варто починати з першопричини — з матері або батька. Причому, чим молодша дитина, наприклад, немовля, тим більшої корекції повинна піддатися мама, з дорослішанням завдання спрощується, і в хід йде ігрова терапія.

Які хвороби найчастіше сигналізують про те, що тілесний стан сина або дочки — це трансляція маминого стану?

Це можуть бути алергічні реакції, кашель, проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Шкірні захворювання говорять або про те, що контакт мама-дитина перерваний, або, навпаки, малюк жадає контакту, і тоді його шкіра буде реагувати у вигляді діатезу і різних висипань.

Якщо реагує шлунково-кишковий тракт дитини, наприклад, у вигляді розладу, то це свідчить про те, мама могла звалити на себе якесь непосильне для себе завдання, і дитина за неї "перетравлює" проблему.

Взаємозв'язок дуже тісний: дитина росла у вашій матці 9 місяців, у вас був взаємозв'язок і на клітинному рівні, і на енергетичному.

Джерело