Президент України та прем’єрка Естонії обговорили створення артилерійської коаліції

У межах офіційного візиту до Естонської Республіки Президент України Володимир Зеленський на зустрічі із прем’єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас серед іншого говорили про створення артилерійської коаліції.

Про це повідомляє Офіс Президента України.

«Лідери обговорили важливі ініціативи Естонії щодо оборонної підтримки України, зокрема створення артилерійської коаліції, ІТ-коаліції, запуск Талліннського механізму для посилення кіберпідтримки України», — йдеться в повідомленні.

Володимир Зеленський також висловив сподівання на активну підтримку з боку естонського бізнесу в посиленні оборонних спроможностей України, зокрема в питанні виготовлення БПЛА для потреб нашої держави.

«Як ви сказали, свобода має бути краще озброєна, ніж тиранія. Тому Естонія ухвалила рішення про довгострокову підтримку: 0,25% нашого ВВП, передача протягом наступних чотирьох років. Вони надходитимуть Україні як військова допомога. Ми сподіваємося, що це буде прикладом для наслідування для всіх інших», — зазначила зі свого боку Кая Каллас.

Нагадаємо, за словами заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, у січні 2024 року в Парижі почне роботу артилерійська коаліція з посилення української армії.

Джерело