Президент подякував партнерам ЄС за 50 млрд

Президент подякував партнерам ЄС за 50 млрд

Фото: Офис президента Президент України Володимир Зеленський

Важливо, щоб у перші два роки Україна отримувала транші по 18 млрд євро, надалі стійкість держави зростатиме, підкреслив український лідер.

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 1 лютого у своєму відеозвернені подякував партнерам з ЄС за 50 мільярдів євро та повідомив, як відбудеться розподіл коштів. 

“Сьогодні – довгоочікуване рішення Євросоюзу: 50 мільярдів євро для України. Програма підтримки. Довготривала – на чотири роки. І це означає, що українці мають фінансові гарантії для нашої соціальної стабільності. Рішення ухвалене сьогодні на Європейській раді – на рівні лідерів”, – сказав він. 

Зеленський відзначив, що важливо, аби розподіл цих коштів відбувся за аналогією до попереднього формату підтримки.

“Перші два транші потребуємо більшої суми – 18 млрд євро на рік, а далі стійкість держави буде більшою”, – заявив Зеленський.

Він зазначив, що завдяки довготривалій програмі підтримки від ЄС українці мають фінансові гарантії для соціальної стабільності.

“Європа продемонструвала саме таку єдність, яка потрібна. 27 країн – разом. Інституції Євросоюзу – у повній взаємодії. Це чіткий сигнал Москві, що Європа вистоїть і що Європу не зламати будь-якими деструктивними хвилями, які завжди придумують у Кремлі”, – наголосив Глава держави.

Зеленський також додав, що голосування за допомогу – це чіткий сигнал через Атлантику про те, що Європа бере на себе зобов’язання.

Нагадаємо, 1 лютого проходить позачерговий саміт Європейської Ради. Його головним питанням стало затвердження чотирирічного пакета фінансової допомоги Україні в розмірі 50 млрд євро, який був заблокований Угорщиною на саміті в грудні 2023 року.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що готовий погодитися на створення Фонду для України, але за умови, що його переглядатимуть щороку і затверджуватимуть одноголосно.

Сьогодні стало відомо, що лідери ЄС схвалили виділення для України 50 млрд євро в межах програми Ukraine Facility.

Джерело