Позбавляємося переїдання: як працює правило трьох шматочків, пояснили психологи

Які запитання потрібно собі поставити, щоб не з'їсти зайвого.

Переїдання — неприємний симптом, але якщо таке трапляється рідко, то це можна вважати саморегуляцією організму, пояснюють психологи, інформує Ukr.Media.

Якщо ж тяга до їжі стає звичним способом зняття напруження, то тоді це може перерости в порушення харчової поведінки і мати наслідки для здоров'я.

За столом психологи радять дотримуватися правила трьох шматочків. Під час їжі перші три шматочки ви маєте з'їсти максимально повільно й усвідомлено, відчуваючи смак, текстуру, температуру, твердість чи м'якість їжі, її запах. Ви можете навіть промовляти про себе всі свої відчуття. Звертайте увагу на те, наскільки вам смачно, які в цей момент виникають відчуття. Таким чином, насичення настане швидше і не за рахунок великого обсягу їжі та переїдання.

На думку фахівця, щоб не з'їсти зайвого, треба собі поставити запитання: чи справді мені хочеться зараз їсти? Бутерброд, парочка цукерок, шматочок шоколадки порушують режим харчування, начебто нічого й не їв, а стан дивний: і не ситий, і не голодний. Ці перекуси треба виключити.

Спробуйте щоразу, коли виникають думки про їжу, запитувати себе: що я зараз відчуваю? Чого мені зараз хочеться? Що я заповнюю їжею? Якщо ви розумієте, що голоду як такого немає, значить, потреба в їжі виключно психологічна. Основне завдання в такому разі — перестати плутати голод і нудьгу і дотримуватися режиму харчування.

Джерело