Повідомлено про підозру так званому «міністру молодіжної політики днр», – прокуратура Донеччини | Кримінал

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності.

У вересні 2022 року мешканець м. Донецька працевлаштувався на керівну посаду у фейковій «днр». На підтримку політики кремля про виховання молоді в дусі патріотизму й відданості державі-агресору він став «міністром молодіжної політики днр».

Виправдовуючи збройний напад держави-агресора на Україну, «посадовець» спрямовує діяльність «міністерства» на формування молодіжного кадрового резерву для псевдоорганів окупаційної адміністрації рф. Чоловік активно розповсюджує російські наративи щодо ролі молоді у розбудові «республіки» й розподіляє бюджет на пропагандистські заходи. За його керівництва впроваджується так звана грантова допомога студентам за створення проєктів «правильного» медійного простору.

Діяльність підозрюваного покликана знищити українську ідентичність та виховати нове покоління прихильників кремлівського режиму.

Наразі громадянина, на якого вже накладено санкції країнами ЄС, оголошено у розшук. Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Максимальне покарання – 10 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та конфіскацією майна.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

Джерело