Повага до себе: як по-справжньому навчитися поважати себе

Порівнювати себе з кимось і ненавидіти себе за щось — дуже неконструктивно.

Повага до себе складається з дуже простих речей, які кожен з нас може легко засвоїти. Проте іноді ми забуваємо про те, як це — по-справжньому поважати себе. Не тому, що не хочемо цього — все відбувається ненавмисно, коли намагаємося підлаштуватися під міфічний «ідеальний образ» людини, інформує Ukr.Media.

Але ви ж розумієте, що такого поняття як «ідеальна» людина — просто не існує. Всі ми люди, а не боги. Ніхто з нас не досконалий і смішно розраховувати, що вам вдасться досягти якогось «еталону», створеного в соціумі таких же звичайних людей. Тому ні при яких умовах або тиску не забувайте про почуття власної гідності.

Найкращий спосіб досягти гармонії з собою — це поводитися так, щоб ви ніколи не відчували, що самі себе не поважаєте. Ключ до цього — залишатися вірним собі і того, що вважаєте правильним. Незважаючи ні на що і ні на кого.

Отже, речі, які поважаючі себе люди ніколи не потерплять:

Ходити на роботу, яку ви ненавидите

Ваше щастя безпосередньо залежить від того, що відбувається у вашому житті. Кожен день і кожну годину. Якщо ви відчуваєте, що ваша робота не приносить ніякого задоволення, а навпаки, пригнічує, то який сенс ходити туди, отруювати свої дні й псувати здоров'я?

Так, у вас може бути непогана зарплата, виплачувати за кредити потрібно регулярно, не так-то просто знайти іншу роботу і ще тисяча причин. Але чи варта така жертва вашого щастя? Чи замислювалися ви коли-небудь над цим? Ви дійсно готові заради неї відчувати себе нещасними кожен день?

Ви повинні вирішити, що для вас важливіше і боротися за своє щастя.

Шукати схвалення і визнання інших людей

Коли ми хочемо стати краще, то напевно прослизає думка про те, що як було б здорово, якби оточуючі це відзначили і похвалили. Але чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що тим самим ми самовдосконалюємося для когось іншого? Щоб стати такими, якими нас хочуть бачити. Не найкращий шлях для зростання і змін…

Бути таким же, як інші, в якомусь плані спокійно і комфортно. Але при цьому ви повинні повністю відмовитися від того, що вас дійсно цікавить. Адже вам потрібно показати іншим, що ви такі ж, як вони — однакові.

Пристосування під смаки натовпу — один з найперших ворогів вашої самоповаги.

Ненависть до себе

Якщо на прямоту, то в цілому світі немає людини, яка була б схожою на всі 100 % на вас. Тому порівнювати себе з кимось і ненавидіти себе за щось — дуже неконструктивно. Для вашого почуття власної гідності — це вірна смерть. Зміст поваги до себе полягає в тому, щоб любити себе, відстоювати свою точку зору, свої цінності та ідеали, боротися за те, щоб змінити життя на краще і бути щасливими.

А якщо ви постійно направляєте негативну енергію на себе, то, як вважаєте — що отримаєте у відповідь?

Подумайте про всі ці речі. Про те, що ви особливі і неповторні, як і кожна людина на Землі. Не відкладайте в довгий ящик, а вже приступайте до змін, щоб зробити своє життя таким, яким хочете!

Не бачити всю картинку, а лише її фрагменти

Якщо ви хочете навчитися поважати себе, то доведеться навчитися дивитися на світ під різними фокусами. Його краса і пишність саме в цьому і полягають — щоб дивитися на речі під різним кутом.

Життя — не рожевий пончик, і у ваші двері не раз постукають проблеми і погані часи. Але ви завжди повинні пам'ятати, що саме труднощі допомагають нам побачити повну картину життя і зрозуміти свою роль в тому, що відбувається.

Потрібно бути завжди відкритими до того, щоб використовувати будь-яку можливість, щоб стати краще, змінити все на свою користь. А закритися від світу — це не вихід. Навпаки — глухий кут.

Намагатися всіх ощасливити

Розчаруємо вас, але ви не можете бути все життя «дарувальником щастя» всім і всюди. Впевнені, ви робите це їх чистих спонукань і дійсно хочете, щоб ніхто не пішов ображеним, Але… Це неможливо. З таким завданням ще ніхто в світі не впорався. Очікування людей завжди будуть перевершувати ваші можливості.

Замість того, щоб намагатися зробити всіх щасливими, спробуйте для початку зробити щасливими самих себе. Коли люди побачать, що ви робите те, що ви любите, і робите це з величезною любов'ю — вони будуть злітатися як метелики на світло. І цей світ буде дарувати їм радість.

Ваше щастя освітить і їх шлях. І коли ви це зрозумієте — станете по-справжньому щасливими.

Сподіваємося, наші поради допомогли вам зрозуміти, що значить по-справжньому поважати себе. Для цього потрібно зробити всього декілька кроків, і вони нескладні. Вони обов'язково приведуть вас до змін. Змінитеся ви і зможете змінити світ навколо вас.

Ніщо з неба нам не впаде. Потрібно бути готовими боротися за те, що важливо в житті. Ви будете просто щасливі. І це дуже просто — всього декілька кроків…

Джерело